II miejsce dla Teatru Szydełko z WCK
Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył II miejsce na XXVIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Grupa ze spektaklem „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych” wystąpiła obok teatrów z Cieszyna, Luboszyc, Mysłowic, Zabrza, Głogówka, Rybnika i innych.
Najnowszy spektakl Teatru Szydełko „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych” swoją premierę miał 24 lutego br. Przedstawienie zaskarbiło sobie serce widzów dzięki lekkiej i dowcipnej formie oraz zabawnym aluzjom do życia codziennego. Spektakl zobaczyło już ponad 1000 widzów. Przyszedł czas, by Szydełko pokazać na festiwalu i zmierzyć się z innym teatrami.
- Bardzo cieszymy się z nagrody zwłaszcza, ze dla części dzieci z Szydełka był to pierwszy w życiu udział w festiwalu teatralnym. Jesteśmy wzruszeni, że nasza praca została doceniona przez profesjonale jury. Spektakl jest autorski. Dzieci mówią w nim od serca o swoich sprawach i marzeniach. To szczególnie budujące, że mój scenariusz się spodobał, a konkurencja była bardzo duża. – mówi Dorota Krawczyk, instruktor Teatru Szydełko.
Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Dorota Krawczyk. W przedstawieniu zagrali: Mateusz Krawczyk, Tymoteusz Sokołowski, Jan Kubica, Kamil Stefaniak, Miłosz Kowalski, Nikola Gawlas, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Eliza Zurek, Alisa Urban, Iga Folwarczny, Oliwia Piątkowska, Maja Koch, Maja Orawska, Lidia Maźnio, Karolina Kozielska, Daria Poukh. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyła Ilona Niespodziany.
- Gratuluję Teatrowi Szydełko wspaniałej nagrody. Jestem dumna z młodych aktorów, że tak fantastycznie reprezentowali Wodzisławskie Centrum Kultury - dodaje Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK
Spektakl „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych” dedykowany dzieciom w wieku szkolnym, a opowiada o trójce chłopców o tytułowych ksywkach. Pewnego dnia postanawiają nigdy nie dorosnąć i na zawsze pozostać dziećmi, które zbudują świat po swojemu i na swoich własnych warunkach. Szybko znajdują wśród szkolnych kolegów i koleżanek entuzjastów swojego pomysłu. Osiedlowe podwórko zamienia się w siedzibę „Klubu nigdyNIEdorosłych”, a jego członkowie szykują rewolucję mającą zmienić świat, w którym dzieci ustalą nowe zasady i nikt nigdy nie każe im robić tego, na co nie mają najmniejszej ochoty. Czy dzieciom uda się przewrót? Czy wygrają walkę z czasem? Czy można zatrzymać proces dorastania?
źródło: WCK