Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Żory: Pobiegli po wsparcie dla hospicjum [ZDJĘCIA]

23.05.2024 09:57 | 0 komentarzy | juk

Połączenie sportu z altruizmem nadaje od lat wydarzeniu już nowego wymiaru, a mottem wydarzenia jest: „Biegamy z pomocą dla życia”.

Żory: Pobiegli po wsparcie dla hospicjum [ZDJĘCIA]
Podczas Charytatywnego Biegu Nadziei to nie wynik sportowy był tego dnia najważniejszy, a pomoc na rzecz podopiecznych żorskiego hospicjum.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną niedzielę, 19 maja odbyła się VI edycja Charytatywnego Biegu Nadziei na rzecz Hospicjum w Żorach. Już po raz szósty biegacze spotkali się na starcie, aby rywalizować sportowo i jednocześnie wspierać tych, którzy potrzebują pomocy.

W tym roku aż 400 zawodników wzięło udział w wydarzeniu. Tradycyjnie już zawodnicy pokonywali 5-kilometrową trasę przez Park Cegielnia. Zanim na trasę wyruszyli biegacze, odbyła się rywalizacja na rolkach i hulajnogach oraz marsz nordic walking. Oficjalnego startu biegu dokonał prezydent Żor Waldemar Socha. Na trasie, zawodników dopingowali kibice, których nie brakowało. Już po kilkunastu minutach, pierwsi z nich meldowali się na mecie.

To jednak nie wynik sportowy był tego dnia najważniejszy, a pomoc na rzecz podopiecznych żorskiego hospicjum. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach od ponad 20 lat otacza całkowicie bezpłatną opieką osoby terminalnie chore, głównie na choroby nowotworowe, realizując wezwanie św. Jana Pawła II do wcielania w życie miłosierdzia.

Ludzie:

Waldemar Socha

Waldemar Socha

Prezydent Żor