Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Trenerzy z Nędzy pojechali na Sardynię. Zdobywali doświadczenie sportowe [ZDJĘCIA]

21.05.2024 21:15 | 1 komentarz | mad

W dniach 13-19 maja trenerzy Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego 21 Nędza wzięli udział w szkoleniu na malowniczej włoskiej wyspie Sardynia. Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu programu Erasmus, który pozytywnie rozpatrzył wniosek klubu, zapewniając środki na realizację tego przedsięwzięcia.

Trenerzy z Nędzy pojechali na Sardynię. Zdobywali doświadczenie sportowe [ZDJĘCIA]
Trenerzy z nędzańskiego klubu szkolili się na Sardynii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trenerzy, jak podkreśla Gerard Przybyła, prezes GMKS 21 Nędza, mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie sportowe, a także znaleźć czas na zwiedzanie i integrację kadry trenerskiej. W programie nie zabrakło takich punktów jak obserwacja meczu U18 Cagliari Calcio - Inter Mediolan, zwiedzanie stadionu Cagliari Calcio, warsztaty z psychologii sportu i skutecznej komunikacji z młodymi sportowcami, trening lekkoatletyczny, pierwsza pomoc na treningach i meczach, zapobieganie kontuzjom zawodników, odżywianie młodego sportowca, zarządzanie i organizacja klubu sportowego oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji w sporcie.

- Nasi trenerzy obserwowali treningi grup młodzieżowych Himalaya Sport Fun Club i seniorskiego Cagliari Calcio (SERIE A). Po treningu mieliśmy okazję spotkać się z reprezentantem Polski Mateuszem Wieteską, od którego otrzymaliśmy autografy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i filmik promujący nasz turniej - relacjonuje prezes.

Oprócz części poświęconej sportowi, trenerzy mieli okazję zwiedzić wyspę i zgłębiać historię Włoch oraz Sardynii. Nie brakowało również czasu na delektowanie się kuchnią włoską i sardyńską. - Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pomogą nam rozwijać nasz klub - dodaje Gerard Przybyła.

Ludzie:

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Prezes GMKS 21 Nędza