Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Łamatorzy najlepszą drużyną na zawodach Pucharu Polski

21.05.2024 10:37 | 0 komentarzy | dud

20 maja w Bieruniu odbyły się zawody Pucharu Polski w boksie Super League Fights zorganizowane przez Klub Sportowy Ronin. Współorganizatorem imprezy był Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast partnerem technicznym DBX BUSHIDO oraz Ground Game Sportswear.

Do rywalizacji stawiło się 26 teamów z Polski, a po całodniowych zaciętych walkach najlepszą okazała się drużyna z raciborskiego Łamatora.

Złoty medal wywalczył Jonatan Koczy w kategorii junior 65,8kg, srebrny medal zdobył Antoni Janicki w kategorii junior 83,9kg, Jarosław Kinal sięgnął po brązowy medal w kategorii senior 77,1kg.

Po zwycięskich pojedynkach w finale znalazły się dwie klubowe koleżanki Magdalena Fijałkowska oraz Aneta Schymura, walczące w kategorii senior 60,5kg. Zadecydowały, że nie będą z sobą walczyć, a o wyniku zadecyduje rzut monetą. Zwyciężyła Magda. Kolejnym medalistą został Kamil Góralczyk z kategorii senior 83,9kg. W drugiej rundzie walki półfinałowej Kamil doznał urazu prawej ręki. Mimo tego nie poddał walki, doprowadzając pojedynek do końca używając tylko lewej ręki. Niestety, kontuzja wykluczyła go w udziale w walce finałowej i ostatecznie zajął drugie miejsce. Dzięki świetnemu przygotowaniu i determinacji każdy z Raciborzan zdobył medal, co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej oraz okazały puchar.

źródło: Łamator Racibórz