Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Rozpoczęła się IV edycja turniejów SUMMER RAP CUP 2024

21.05.2024 06:56 | 0 komentarzy | dud

W minioną niedzielę na obiekcie Mosir w Rybniku-Kamieniu rozpoczęła się z wielkim przytupem IV edycja turniejów SUMMER RAP CUP 2024.

Rozpoczęła się IV edycja turniejów SUMMER RAP CUP 2024
Fot. UKS RAP Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoje zawody rozegrali piłkarze i piłkarki w rocznikach 2016 i 2018. Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała wysokiemu poziomowi rozgrywek i spowodowała liczy przyjazd kibiców z całego Śląska i okolic. Sportowe emocje sięgały zenitu, gromki doping, uśmiech pasjonatów piłki nożnej i wielka radość z gry- to tylko mały ułamek tego co towarzyszyło uczestnikom przez cały dzień.

W porannej turze rozegrano turnieju rocznika 2016. Wystąpiły zespoły UKS RAP Rybnik, Unia Turza Śląska, MKS Żory, KS Stadion Śląski, LKS Gardawice, Naprzód Żernica, SMS Tychy, Fundacja Górnika Zabrze, Sparta Zabrze, Orzeł Jankowice, KS Brzezinka, a na podium uplasowały się najlepsze drużyny tego dnia: z brązowym medalem GLKS Wilkowice, II. miejsce na podium Spójnia Zebrzydowice, natomiast z triumfu cieszyli się podopieczni Akademii Piłkarskiej z Gliwic. 

II tura to prawdziwa gratka dla oka kibica. Na placu gry pojawili się najmłodsi adepci piłki nożnej, czyli skrzaty rocznika 2018. Aż 10 drużyn zgromadziło się, by bawić grą, strzelać piękne bramki i stawiać pierwsze kroki w turniejowych potyczkach. Oczywiście nie prowadzono klasyfikacji, bo to zabawa i szerzenie pasji do ruchu i aktywności fizycznej było głównym celem tej imprezy. Zagrali: UKS RAP Rybnik, Forteca Świerklany, LKS Tworków, APG, Junior Training Racibórz, Naprzód Żernica, AP Kamyczki, Polonia Bytom oraz AKS Mikołów.

Zawodnicy obu turniejów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami oraz statuetkami dla najlepszych.

Niebawem odbędzie się kolejny turniej. Zagrają zespoły rocznika 2015 oraz 2017, które 2  czerwca wybiegną na murawę w Kamieniu, aby rozegrać fantastyczny turniej.

źródło: UKS RAP Rybnik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl