Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Marcelo Mendez na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

23.04.2024 09:46 | 0 komentarzy | dud

Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon z trenerem Marcelo Mendezem.

Marcelo Mendez na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla 60-letniego szkoleniowca będzie to już trzeci sezon w roli trenera Jastrzębskiego Węgla. Zeszłoroczne rozgrywki pod jego wodzą drużyna zakończyła jako mistrz Polski, Klubowy Wicemistrz Europy i zdobywca Superpucharu Polski. W obecnym sezonie zespół dotarł już do finału PlusLigi oraz ponownie znalazł się w Superfinale Ligi Mistrzów.

Marcelo Mendez został trenerem Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2022/2023. Do tamtego czasu jego kariera trenerska najtrwalej związana była z Sadą Cruzeiro. W brazylijskim klubie spędził 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej, trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Pracę w JW łączy on z prowadzeniem kadry narodowej Argentyny. W 2021 roku wywalczył z nią brąz Igrzysk Olimpijskich w Tokio, natomiast w zeszłym roku doprowadził Albicelestes do triumfu w Mistrzostwach Ameryki Południowej.

W zeszłym roku został wybrany „Trenerem Sezonu 2022/2023” w PlusLidze.

– Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że w budowie składu drużyny na przyszły sezon kluczową rolę odgrywać będzie nasz obecny szkoleniowiec. Zależało mi na tym, by nasz zespół dalej prowadził tak wysokiej klasy fachowiec, jak Marcelo Mendez i miał do dyspozycji ludzi, z którymi tak dobrze i efektywnie pracuje. Cieszę się, że ze strony Marcelo także była wola i chęć kontynuowania dalszej współpracy. Jestem przekonany, że z tym trenerem nadal będziemy osiągać znaczące wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Zostaję na kolejny sezon, ponieważ kocham ten Klub. Jest to profesjonalny klub, z rzeszą kibiców, ze znakomitymi zawodnikami. Jest to po prostu świetne miejsce, by dobrze pracować. Czuję się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze z moimi ludźmi ze sztabu, z siatkarzami i wszystkimi, którzy tworzą ten Klub – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl