Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

GKS Jastrzębie zagra o punkty na Kaszubach [ZAPOWIEDŹ]

20.04.2024 13:41 | 1 komentarz | dud

W niedzielę, 21 kwietnia, GKS Jastrzębie zmierzy się na wyjeździe z Radunią Stężyca. Sebastian Rogala, obrońca GKS-u, zapowiada, że należy nastawić się na mecz walki. 

GKS Jastrzębie zagra o punkty na Kaszubach [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Daleki wyjazd na Kaszuby czeka drużynę GKS-u Jastrzębie. W niedzielę, 21 kwietnia o godz. 13:00, podopieczni Dawida Pędziałka zmierzą się w Stężycy z tamtejszą Radunia. Jeśli chodzi o odległość w kilometrach od Jastrzębia-Zdroju, jest to trzeci najdłuższy wyjazd w tym sezonie. Do pokonania jest bowiem 584 km. Dalej było tylko do Kołobrzegu (708 km) i Elbląga (601 km). - Przed nami daleki wyjazd, ale lubię podróżować. To nie jest problem - powiedział Sebastian Rogala, obrońca zespołu. - W Stężycy, przede wszystkim, musimy nastawić się na mecz walki, której w tej lidze jest mnóstwo - podkreśla zawodnik, który niedawno wrócił do gry po kontuzji.

Rogala miał problem ze ścięgnem Achillesa, a uraz przyplątał mu się w okresie przygotowawczym. Na wiosnę najpierw wszedł z ławki w dwóch spotkaniach - z Kotwicą Kołobrzeg i Olimpią Grudziądz - a w starciach z Lechem II Poznań i Skrą Częstochowa zagrał już w pełnym wymiarze. - Cieszę się, że wróciłem, bo piłki brakowało mi bardzo. Człowiek, gdy jest kontuzjowany, docenia to, kiedy jest zdrowy - podkreśla piłkarz.

Obrońca GKS-u Jastrzębie przypomniał również mecz z rundy jesiennej pomiędzy drużyną GKS-u i Radunią. Nazywając go chaotycznym spotkaniem. Październikowe starcie przy Harcerskiej zakończyło się wynikiem 1:1. Na bramkę Michała Bednarskiego odpowiedział jeszcze przed przerwą Mateusz Kuzimski. Była to dopiero trzecia w historii konfrontacja o ligowe punkty pomiędzy tymi zespołami. W ubiegłym sezonie wizyta drużyny w Stężycy nie zakończyła się zbyt dobrze, bo w sierpniu 2022 roku Radunia pokonała GKS 4:2. Ale wiosną sezonu 22/23 jastrzębianie efektownie się kaszubskiemu rywalowi zrewanżowali, wygrywając u siebie aż 4:0. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl