Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi

16.04.2024 13:06 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę na Jastorze zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi do lat siedemnastu. Po zaciętych, trzydniowych bojach główne trofeum za cały cykl pojechało do Dyneburga na Łotwę, natomiast zwycięstwo turniejowe odnieśli Słowacy z Trebiszowa.

Zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej na Jastorze był finałem zmagań CJHL U17. Za sprawą postawy w poprzednich dwóch zawodach JKH GKS przystępował do gry z bonusem trzech punktów, ale wobec świetnej postawy konkurentów ostatecznie wylądował poza podium.

Podopieczni Igora Dwornyka w piątek zostali pokonani przez gości ze Słowacji, zaś w sobotę - przez Łotyszy i Ukraińców. Dopiero w niedzielę młodzi jastrzębianie odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując po karnych derbowych konkurentów z Janowa i Tychów. Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrano Jakuba Czyża. Niemal wszyscy hokeiści JKH to uczniowie ZSMS Jastrzębie-Zdrój przy ul. Piastów.

W turnieju bezkonkurencyjni i niepokonani okazali się Słowacy z Trebiszowa, przy czym byli oni gośćmi trzecich zawodów z całego cyklu, a zatem nie liczyli się w tabeli CJHL. Tu po zaciętych bojach wygrali z kolei wspomniani na wstępie Łotysze z Dyneburga, którzy zgromadzili 11 pkt., czyli tyle samo, ile Tyskie Lwy. W bezpośrednim pojedynku to ekipa znad Dźwiny była lepsza po karnych, w związku z czym trofeum pojechało na daleką północ. Do srebra tyszan przyczyniła się przegrana z JKH GKS w ostatnim meczu turnieju.

Najlepszym strzelcem turnieju na Jastorze został Ignas Liegus, zaś w punktacji kanadyjskiej zwyciężył Edgars Ablazevics. Obaj zawodnicy reprezentują DLS Daugavpils.

JKH GKS Jastrzębie: Iwan Karanuchau, Kacper Michalski, Samuel Plinta - Igor Antolak, Daniił Iljuchin, Artsiom Kameneu, Czesław Pasoń, Karol Stankevičius, Wiktor Breske, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Mark Frydman, Natan Gołofit, Pascal Górski, Mateusz Midzierski, Przemysław Muzyka, Tsimur Wiarbicki, Daniła Wyrwicz, Antoni Galant, Maksymilian Nietrzebka, Mateusz Wałęga.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl