Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

JKH GKS Jastrzębie przegrał na zakończenie fazy zasadniczej

28.02.2024 14:14 | 0 komentarzy | dud

W ostatnim meczu fazy zasadniczej hokeiści JKH GKS Jastrzębie ponownie nie zdołali zdobyć Hali Lodowej w Nowym Targu. Mimo długiego prowadzenia po efektownym trafieniu Kamila Górnego podopieczni Roberta Kalabera zjechali z tafli pokonani przez miejscowe PZU Podhale po dość niemrawym konkursie rzutów karnych.

JKH GKS Jastrzębie przegrał na zakończenie fazy zasadniczej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wtorkowa porażka w żaden sposób nie wpływa na czwartą pozycję ekipy w tabeli Tauron Hokej Ligi. Teraz czas na play-offy. W ćwierćfinale nieco niespodziewanie JKH zagra z Energą Toruń, która zanotowała dobry finisz piątej rundy.

Dla obu drużyn spotkanie ostatniej kolejki fazy zasadniczej nie miało wielkiego ciężaru gatunkowego. Jastrzębianie byli pewni czwartego miejsca, natomiast Podhalu pozostało czekać na decyzję przeciwników z podium. Jak się okazało - słusznie, bowiem z uwagi na wybór Unii Oświęcim „Szarotki” trafiły na GKS Tychy.

PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 k. (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 2:1)

  • 0:1 Górny - Urbanowicz - Paś 11:03
  • 1:1 Cichy - Themar - Lorraine 53:22
  • 2:1 Lorraine 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Górny, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Izacky, Spirko, Kolusz - Martiska, MacEachern, O. Laszkiewicz, Arrak, Ford - Kameneu, Onak, Płachetka, Hamilton, Zając.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl