Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

JKH GKS Jastrzębie poznał przeciwnika w ćwierćfinale fazy play-off Tauron Hokej Ligi

28.02.2024 07:24 | 0 komentarzy | dud

Za sprawą wyborów rywali z podium fazy zasadniczej podopiecznym Roberta Kalabera przypadł w udziale zaszczyt skrzyżowania kijów o półfinał z KH Energą Toruń, która zafiniszowała na piątej pozycji.

JKH GKS Jastrzębie poznał przeciwnika w ćwierćfinale fazy play-off Tauron Hokej Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyny będą walczyć do czterech wygranych. Początek już w piątek i w sobotę na Jastorze.

Energa Toruń za sprawą niezłej końcówki piątej rundy oraz pokonaniu lidera i wicelidera tabeli Tauron Hokej Ligi wspięła się na piąte miejsce. Czy te dobre pojedynki z faworytami skłoniły drużyny z pozycji od pierwszej do trzeciej do wyboru innych konkurentów? To pozostanie ich tajemnicą. W każdym razie GKS Katowice zagra z Zagłębiem Sosnowiec, a GKS Tychy - z PZU Podhalem Nowy Targ. Na niespodziewany ruch zdecydowała się natomiast Re-Plast Unia Oświęcim, która wskazała na Comarch Cracovię. W fazie zasadniczej „Pasy” wybitnie „leżały” biało-niebieskim. Tym samym konkurentem JKH pozostały „Stalowe Pierniki”.

W piątek i w sobotę spotkania odbędą się o godz. 17:00 na Jastorze. Następnie rywalizacja przeniesie się na dwa mecze do Torunia. Jeśli po czterech spotkaniach nie będzie półfinalisty, to ekipy wrócą na Jastor.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl