Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Jan Ziewiec piłkarzem GKS-u Jastrzębie

27.02.2024 14:36 | 3 komentarze | dud

20-letni obrońca trafił do klubu na zasadzie transferu definitywnego z Unii Tarnów. Młody piłkarz podpisał 2,5-letnią umowę.

Jan Ziewiec piłkarzem GKS-u Jastrzębie
Fot. gksjastrzebie.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jan Ziewiec, 20-letni środkowy obrońca, został nowym piłkarzem GKS-u Jastrzębie. Zawodnik, który w rundzie jesiennej występował w III-ligowej Unii Tarnów (16 meczów/0 goli), trafił do klubu na zasadzie transferu definitywnego i podpisał 2,5-letnią umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2026 roku.

Jeśli chodzi o dotychczasową karierę Jana Ziewca, to warto zwrócić uwagę na dwa szczegóły. W 2021 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Cracovii, u Michała Probierza, w meczu Pucharu Polski z Wartą Poznań, a w marcu 2022 zagrał w reprezentacji Polski U-18, u trenera Marcina Brosza. - To były niesamowite emocje, bo debiutowałem w pierwszym zespole Cracovii w wieku niespełna 17 lat. Wchodziłem na boisko w końcówce meczu, gdy prowadziliśmy 1:0 i udało się utrzymać zwycięstwo, a więc debiut był udany - opowiada nowy gracz GKS-u Jastrzębie. - Jeszcze większym przeżyciem było powołanie i występ w reprezentacji. Zagrałem przeciwko Szwajcarii, wygraliśmy 1:0 i swoją robotę w defensywie wykonałem dobrze - podkreśla.

Warto zaznaczyć, że we wspomnianym meczu z Helwetami, rozegranym niespełna 2 lata temu, Jan Ziewiec wystąpił u boku m.in. Kacpra Urbańskiego, który dziś coraz lepiej radzi sobie w Serie A, w barwach Bologny. Co ciekawe w tamtym spotkaniu wystąpił również Mateusz Chmarek, czyli zawodnik, który od końcówki stycznia jest piłkarzem GKS-u Jastrzębie. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl