Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów

23.02.2024 13:33 | 0 komentarzy | dud

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu. W czwartkowy poranek w decydującym o awansie spotkaniu podopieczni Mariusza Bernackiego rozpracowali ekipę Cracovii, pokonując ją wynikiem 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) po trafieniach Bartłomieja Stolarskiego i Jakuba Onaka, któremu akcję świetnie rozwinął Mikołaj Osiadły.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wtorkowej wygranej z Polonią Bytom zespół musiał w środę uznać wyższość Podhala Nowy Targ (1:3). Ponieważ jednak Polonia w środę odprawiła Cracovię, przed ostatnią kolejką grupy E wszystkie cztery ekipy miały po trzy punkty. W czwartek JKH pokonał „Pasy”, zaś Poloniści poszli za ciosem i wyeliminowali „Szarotki”. W efekcie w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów są aż trzy ekipy ze Śląska oraz gospodarze turnieju.

Mecz z Cracovią był bardzo emocjonujący, a na plus trzeba zapisać nie tylko gole chłopaków, ale też czyste konto Jakuba Futryka. Wynik otworzył kapitalną indywidualną akcją Bartłomiej Stolarski, który w 4. minucie przejechał całą taflę, oszukał zwodem obrońcę i trafił w bidon bramkarza „Pasów”. Rezultat ustalił w 32. minucie Jakub Onak po tym, jak Mikołaj Osiadły poholował krążek przez całą tercję krakowian. Kilka minut później Onak mógł „dobić” przeciwnika, jednak w karnym „sam na sam” lepszy był Ilja Chyrsa.

W sobotę JKH GKS Jastrzębie zagra o finał z Naprzodem Janów.

JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

  • 1:0 Stolarski - Zając - Iljuchin 03:15
  • 2:0 Onak - Osiadły 31:01

JKH GKS Jastrzębie: Futryk - Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak, Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba, Iljuchin, Stankevicius, Antolak, F. Wojciechowski, Czyż, Zając, Stolarski, Laszkiewicz.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl