Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Juniorzy Akademii JKH GKS Jastrzębie zagrają o medale mistrzostw Polski U20

20.02.2024 13:53 | 0 komentarzy | dud

Juniorzy Akademii JKH GKS Jastrzębie ruszają do walki o medale mistrzostw Polski U20, które we wtorek rozpoczną się w Toruniu. Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego znaleźli się wśród ośmiu najlepszych polskich drużyn po udanych barażach w Sosnowcu.

Juniorzy Akademii JKH GKS Jastrzębie zagrają o medale mistrzostw Polski U20
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grupie E turnieju jastrzębianie zmierzą się kolejno z Polonią Bytom (20.02), Podhalem Nowy Targ (21.02) i Cracovią (22.02).

W drugiej z grup o awans do strefy medalowej powalczą na Tor-Torze Niedźwiadki Sanok, MOSM Tychy, Naprzód Janów oraz miejscowe Sokoły Toruń. Tradycyjnie już do dalszych gier zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z obu grup, które „na krzyż” zmierzą się ze sobą w półfinałach. Triumfatorzy 1/2 finału zagrają o złoto, zaś przegrani - o brąz.

Przy tej okazji z sentymentem warto przypomnieć sobie największy sukces JKH GKS Jastrzębie w kategorii juniorów, jakim było mistrzostwo kraju zdobyte siedemnaście lat temu w Gdańsku. Filarami tamtej złotej drużyny byli zawodnicy, których w późniejszych latach oklaskiwano w ekstralidze. Jednym z nich jest Kamil Górny, wspaniale pracujący dziś na miano legendy klubu. W Gdańsku podopieczni Jacka Chrabańskiego wygrali wszystkie spotkania, pokonując kolejno Naprzód Janów (10:3), KTH Krynica (2:1), Sokoły Toruń (3:1), Stoczniowiec Gdańsk (4:2) i, w finale, Zagłębie Sosnowiec (1:0) po złotym golu Mateusza Danieluka z 59. minuty. 

Do Gdańska młodzi jastrzębianie bynajmniej nie jechali w roli faworytów. Zespół seniorów wciąż występował zaledwie w pierwszej lidze, mając w pamięci zaledwie jeden sezon w elicie jako KKS Zofiówka. Wiele zmieniło się od tego czasu.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl