Twoje ogrzewanie może być ekologiczne. Pod warunkiem, że wybierzesz dobre paliwo
W ostatnich latach dużo się mówi o ekologicznym trybie życia. Tego typu temat dotyka również, co oczywiste i zrozumiałe, sposobu ogrzewania domów jednorodzinnych lub innych budynków. Sposób ekologicznego pozyskiwania ciepła już teraz cieszy się ogromną popularnością, jednakże nadal dość spora liczba osób nie zdaje sobie sprawy z aktualnych możliwości rynku oraz rozwiązań, jakie proponują renomowani dostawcy opału. Chcesz wiedzieć, jak ekologicznie podejść do ogrzewania w Twoim przypadku? Który materiał opałowy najlepiej sprawdzi się przy tego typu procesie? Nie musisz się martwić – prezentujemy krótki poradnik, z którego dowiesz się dosłownie wszystkiego!
Charakterystyka pelletu – najpopularniejszego biopaliwa w Polsce
Jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną sytuację rynkową oraz zapotrzebowanie na materiały opałowe, trudno nie stwierdzić, że najpopularniejszym materiałem opałowym w ostatnich latach jest pellet. A jego powszechność uwarunkowana jest nie tylko doskonałymi parametrami pracy, ale również – co istotne z punktu widzenia tego artykułu – ekologią. Pellet drzewny stanowi bowiem dobrej klasy, odnawialne źródło energii. Charakteryzuje się ono niską emisją dwutlenku węgla, produkowanego w trakcie spalania. Co ciekawe, z jednej tony pelletu drzewnego powstają 3 kilogramy popiołu, co także wyróżnia pellet na tle alternatywnych i mniej ekologicznych surowców opałowych. Każdy użytkownik doceni z pewnością fakt, że takie biopaliwo jest bajecznie proste w transportowaniu i magazynowaniu. A cena zakupu nie zrobi ogromnej dziury w Twoim budżecie domowym. Ten sam aspekt przemawia za kupnem pelletu do ogrzewania budynków przemysłowych, gospodarczych lub pomieszczeń biurowych. Ogromna uniwersalność powinna zostać dopisana do i tak już szerokiej listy zalet najpopularniejszego biopaliwa w dzisiejszych czasach.
Ekogroszek jest ekologiczny nie tylko z nazwy. Sprawdź szczegóły!
Artykuł o ekologicznych materiałach opałowych nie może obyć się bez ekogroszku. Jak już sama nazwa wskazuje, będzie to paliwo nastawione na czystą, ekologiczną pracę. Czy to jednak jedyna zaleta węgla kamiennego o stosunkowo drobnej granulacji? Zdecydowanie nie. Dobrej klasy eko groszek warto wyróżnić także za wydajność pracy. I to w zestawieniu z innymi, też tymi bardziej ekologicznymi, paliwami. Ze standardowej ilości grzewczej ekogroszku jesteś w stanie uzyskiwać bardzo dużą ilość ciepła. Świadczy o tym przede wszystkim kaloryczność materiału na poziomie od 25 do 30 MJ/kg. Ekogroszek charakteryzuje się małą wilgotnością i zawartością siarki poniżej 0,5%. Ten ostatni parametr jest niezwykle istotny, ponieważ determinuje on ilość zanieczyszczeń, jaka w trakcie spalania przekazywana jest do atmosfery. Wybierając ekogroszek od renomowanego dostawcy, takiego jak chociażby Skład Opału Stach ze stroną internetową https://wegiel-stach.pl/, można liczyć na dostarczenie pierwszorzędnej klasy materiału. Minimalistyczna forma sprawia, że sprawdzi się on dosłownie wszędzie tam, gdzie oczekuje się łatwego dozowania oraz maksymalnie wydajnej pracy bez konieczności zamartwiania się o aspekt ekologiczny.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze