Przedostatni sparing hokeistów JKH GKS Jastrzębie [ZDJĘCIA]

31.08.2023 10:25 | 0 komentarzy | dud

Czwarte zwycięstwo w przedostatnim sparingu odnieśli hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Jastora nie zdobyli zawodnicy z Dubnicy. Maciej Miarka zachował czyste konto. Na uwagę zasługuje dobra gra obronna drużyny JKH.

Pierwsza tercja najbardziej wyrównana nie przyniosła bramek. Drużyny dobrze się broniły, nie dopuszczając do czystych sytuacji podbramkowych. Strzały oddawane z dystansu pewnie bronili bramkarze.

Po przerwie więcej do powiedzenia mieli gospodarze głównie za sprawą kilku gier w przewadze. Goście bowiem częściej łapali kary. Pierwszą groźną okazję do otwarcia wyniku sparingu mieli jednak rywale. Sytuacji oko w oko z Maciejem Miarką nie wykorzystał napastnik gości. Potem posypały się kary na drużynę z Dubnicy. Gra w przewadze nie była dziś mocną stroną zespołu JKH. Nawet podwójna przewaga nie przyniosła efektu bramkowego. Pierwszy gol padł z kontrataku. Dwójkową akcję z Maciejem Zającem efektownie rozegrał i wykończył Ondrej Kopta.

Ostatnie 20 minut spotkanie to wymiana ciosów i wyśmienita gra bramkarzy. Słupki i poprzeczki z jednej i drugiej strony. Sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało. Okazje mieli goście i gospodarze. Jedną z nich wykorzystali hokeiści JKH. Szczęśliwie do bramki trafił Ricards Bernhards. Potem ulubieńcy Jastora mieli jeszcze dwa okresy gry w liczebnej przewadze. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

W piątek ostatni test mecz przed sezonem zasadniczym TAURON Hokej Ligi 2023/2024. Na Jastor przyjedzie drużyna Zagłębia Sosnowiec. Pierwszy krążek zostanie rzucony na taflę o 17:00.

JKH GKS Jastrzębie - HK Spartak Dubnica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

źródło: jkh.pl