Jadowite skorpiony i pająki w Galerii Zdrój [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jadowite skorpiony i pająki można oglądać w Galerii Zdrój. Bez obawy, nie znajdują się w pudełkach z bananami czy innymi owocami cytrusowymi. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Można ogładą je na ekspozycji pt. „Wystawa pająków”, która jest otwarta do końca września.
Czarna wdowa i pająk ptasznik na wyciągnięcie ręki
Czarną wdowę, czyli Latrodectus mactans – jeden z najgroźniejszych pająków na świecie, można zobaczyć na jastrzębskiej wystawie pająków prezentowanej w Galerii Zdrój. Jest zamknięta w terrarium i w żadnym wypadku nie można jej dotykać. Jej jad jest piętnaście razy silniejszy od jadu grzechotnika. Inny bohater wystawy to pająk ptasznik. Przykuwa uwagę swoją wielkością. Dorasta do 10 cm długości ciała i 30 cm rozpiętości odnóży. Jak na pająka to całkiem spore rozmiary i może nie na żarty wystraszyć człowieka. Także ten gatunek posiada niebezpieczny jad. Na wystawie są również okryte złą sławą skorpiony. Nie bez racji, gdyż również i one są jadowite. Ciekawostką jest to, że… świecą. W świetle UV możemy zobaczyć je w zielonkawo-niebieskich kolorach.
Odkryj tajemniczy świat pająków i skorpionów
„Wystawa pająków” pozwala uchylić nieco rąbka tajemniczego świata tych niezwykłych stawonogów. Publiczność nie jest pozostawiona sama sobie. Obsługa ekspozycji zapewnia fachowy komentarz i chętnie opowiada o ciekawostkach związanych z pająkami i skorpionami. Jeśli znajda się odważni, to będą mogli wziąć na rękę mniej jadowity okazy i uwiecznić to pamiątkowym zdjęciem. Jednak to wyzwanie wyłącznie dla chętnych. Pająki i skorpiony przebywają w terrariach i nie ma mowy, aby zagroziły bezpieczeństwu gości.
Pająki i ich życie to materiał na wiele ciekawych opowieści. Czy wiecie, że jeden z nich o nazwie Toxeus Magnus ma zwyczaje podobne do człowieka? Samica tego gatunku jest bardzo opiekuńcza dla swoich dzieci - karmi je aż staną się dorosłe. Produkuje mlekopodobną wydzielinę i tym odżywia swoje młode. Takie i inne niesamowite historie można usłyszeć na wystawie. Naprawdę warto!
Wystawa pająków jest dla każdego i dużego, i małego
Na pewno wystawa będzie dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży, które znają pająki, jako wytwór popkultury. Może spotkanie z nimi pozwoli przełamać negatywne postrzeganie stawonogów? Warto dodać, że gdyby nagle znikły to zaburzyłyby łańcuch pokarmowy, są bowiem przysmakiem ptaków, żab, płazów i znacznie przyczyniają się do usuwania martwych organizmów oraz zmniejszają populację much, komarów i chrząszczy. Mają więc ważne zadania do wykonania.
Kto może oglądać wystawę? Nie ma ograniczenia wiekowego. Każdy znajdzie coś dla siebie, a poznanie tajemniczego świata pająków i skorpionów może okazać się początkiem pasjonującej przygody. Kto wie, może w przyszłości któryś z odwiedzających zacznie profesjonalnie hodować stawonogi? Pierwszy krok na tej drodze warto zrobić, odwiedzając wystawę. Takiej szansy nie można przegapić!
Wystawa Pająków - ceny biletów:
Bilet normalny – 29 zł
Bilet ulgowy – 24 zł
Bilet rodzinny – 2x2 – 82 zł
Bilet dla grup zorganizowanych – 20 zł
Komentarze
4 komentarze
Do ~ewi
Faktycznie chyba ktoś jeszcze nie doszedł do siebie po weekendzie. Ja tutaj widzę normalny za 29zl,a ulgowy za 24zl. Nie wiem gdzie u Ciebie wyświetliło się że ulgowy jest droższy od normalnego.
A jeśli chodzi o samą wystawę,to chętnie się wybiorę,byłem na takiej we Wrocławiu i polecam, warto się przejść
10cm ciała i 30cm rozpiętości odnóży ma tylko Theraphosa blondi a jej jad porównywalny jest do jadu pszczoły!!!!
Fajna wystawa, warto zobaczyć :)
Ulgowy droższy niż normalny chyba ktoś jeszcze nie doszedł do siebie po weekendzie