Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Rybki Rybnik poza podium. W Pucharze Europy dominowali Duńczycy [ZDJĘCIA]

13.08.2023 11:46 | 0 komentarzy | PF

Duńczyk Jacob Bølcho zwyciężył w zawodach Pucharu Europy klasy 85 cc w miniżużlu na torze w rybnickich Chwałowicach. Został tym samym mistrzem Europy. Reprezentanci Dani pod bacznym okiem legendy żużla, trenera kadry Dani w klasie 85 cc Erika Gundersena rządzili na rybnickim torze czego dowodem są wszystkie miejsca na podium. Srebro wywalczył Philip Ekfeldt, zaś brąz Villads Pedersen.

Piotr Reszka (z lewej) podczas jednego z biegów Pucharu Europy na chwałowickim torze.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Harendarczyk z Rybek Rybnik, który z dorobkiem 6 punktów zajął dziewiąte miejsce. Dwunasty był Piotr Reszka, zaś stawkę zamknął Kacper Wołyniec. Można uznać to za sukces, gdyż młodzi żużlowcy z Rybnika do tej pory nie stratowali w zawodach w klasie 85 cc. Większość z nich ściga się na pojemnościach 125cc.

Zawody Pucharu Europy 85cc były pierwszymi z trzech zaplanowanych na chwałowickim owalu w czasie długiego weekendu. W niedzielę (13.08) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Towarzyski o puchar prezesa Ecol, zaś we wtorek (15.08) zaplanowano Memoriał im. Andrzeja Skulskiego, założyciela rybnickich Rybek.