Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

SWD Wodzisław przegrywa 1:3 z WKS Śląskiem Wrocław [ZDJĘCIA]

23.03.2023 09:32 | 1 komentarz | ska

W środowym spotkaniu w 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski przy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim starły się drużyny SWD II Wodzisław Śląski oraz WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gości.

Spotkanie SWD ze Śląskiem Wrocław odbyło się 22 marca na stadionie Aleja. fot. Grzegorz Matla

Niestety, mimo walki, wodzisławianki nie były w stanie poradzić sobie z zawodniczkami Śląska, choć w pierwszej połowie udało się utrzymać bezbramkowy remis. Pierwszy gol padł już w 47. minucie meczu. Udany atak na bramkę gospodarzy przeprowadziła Katarzyna Białoszewska. Kolejny gol pojawił się w 54. minucie meczu. Bramkę dla Śląska zdobyła tym razem Małgorzata Korda. Dwie minuty później sędzia podyktowała rzut karny, który również skutecznie przeprowadziła Natalia Kulig, wbijając do bramki SWD piłkę.

W końcówce meczu zawodniczki SWD chciały jeszcze odbudować straty, choć obrona Wrocławia działała bardzo skutecznie. Na osłodę, w 70. minucie, jedynego gola dla SWD w tym spotkaniu wbiła do bramki gości Patrycja Sarapata.

KS SWD II Wodzisław Śląski - WKS Śląsk Wrocław 1:3

SWD II Wodzisław Śląski: Beata Rydlewska, Emilia Witkowicz, Magdalena Dragunowicz, Patrycja Sarapata, Katarzyna Psota, Roksana Kozłowska, Wiktoria Błatoń, Zuzanna Przeciszewska, Kinga Przeciszewska, Nicole Jendrzejczyk, Roksana Gulec, rezerwa Karolina Stylok, Blanka Ocipinska, Michalina Czekańska, Judyta Brzychcy, Milena Herok

WKS Śląsk Wrocław: Anna Bocian, Jagoda Ostrowska, Julia Maskiewicz, Małgorzata Korda, Marcelina Buś, Natalia Kulig, Karolina Ostrowska, Kamila Czudecka, Joanna Wróblewska, Gabriela Lewicka, Katarzyna Białoszewska, rezerwa Monika Sowalska, Martyna Buś, Oliwia Krysman, Oliwia Bębeniec, Pola Solarska, Wiktoria Chraścina, Joanna Krzyżanowska, Dominika Szkwarek