środa, 22 marca 2023

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

Jastrzębski Węgiel poznał drabinkę fazy pucharowej i potencjalnych rywali w ćwierćfinale

27.01.2023 13:39 | 0 komentarzy | dud

Po zwycięstwie z VfB Friedrichshafen 3:0 zespół JW zakończył zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów jako najlepsza drużyna spośród wszystkich. W ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary: VfB Friedrichshafen – Tours VB.

Jastrzębski Węgiel poznał drabinkę fazy pucharowej i potencjalnych rywali w ćwierćfinale
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z formułą tegorocznej edycji LM do ćwierćfinałów awansowali wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przeszły do 1/8 finału rozgrywek. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych (mecz i rewanż) uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów.

Po fazie grupowej nie ma losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału, a kluczowe znaczenie dla jej kształtu ma ranking zespołów na miejscach 1, 2 i 3 w każdej z grup po zakończeniu fazy grupowej.

Zgodnie z nim drużyna JW okazała się najlepsza wśród zwycięzców grup. Drugą najlepszą ekipą wśród triumfatorów grup okazała się Sir Sicoma Monini Perugia, trzecią – Trentino Itas, czwartą – Cucine Lube Civitanova, a piątą Halkbank Ankara.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl