środa, 1 lutego 2023

imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty

RSS

4 grudnia w Raciborzu odbędzie się Bieg Mikołajkowy [ZAPOWIEDŹ]

28.11.2022 14:41 | 1 komentarz | dud

Jak co roku organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Biegu Mikołajkowym oraz Nordic Walking na Stadionie Miejskim OSiR przy ul. Zamkowej.

4 grudnia w Raciborzu odbędzie się Bieg Mikołajkowy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg odbędzie się 4 grudnia o godz. 11.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Racibórz, OSiR Racibórz, a Partnerem biegu jest Sklep Zoologiczny Zoo - Mar Racibórz. 

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania od 2 do 10 okrążeń o długości 400 metrów (od 800 metrów – 4 km). Uczestnicy Nordic Walking muszą posiadać gumowe nakładki zabezpieczające groty kijów. Uczestnik biegu lub marszu Nordic Walking sam liczy ilość pokonanych okrążeń zgodnie z zasadami Fair Play i „zasadami Św. Mikołaja".

Biuro zawodów na stadionie OSiR będzie czynne w dniu imprezy od godz. 10:00 do godz. 10:45. Wszyscy startujący otrzymają na mecie słodką niespodziankę od Św. Mikołaja oraz gorącą herbatę. Udział w biegu jest bezpłatny.

Jednym z warunków udziału w biegu jest posiadanie atrybutu św. Mikołaja (czapeczki, brody, dzwonki, sanki, rogi renifera itp.) oraz podpisane oświadczenie o zdolności do udziału w biegu rekreacyjnym lub Nordic Walking przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku osoby niepełnoletniej.

Ty również możesz zostać Świętym Mikołajem i wspomóc Schronisko dla Zwierząt w Raciborzu. Dlatego prosi się uczestników, żeby przynieśli ze sobą suche i mokre karmy bez zbożowe dla psów i kotów, żwirek dla kotów, koce, zabawki oraz przysmaki, które finalnie zostaną przekazane dla schroniska (akcja nie jest obowiązkowa by wziąć udział w biegu).

źródło: OSiR Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl