Sobota, 28 grudnia 2024

imieniny: Teofili, Godzisława, Antoniego

RSS

Cięcie laserem

04.10.2022 06:00 | 0 komentarzy | MK

Cięcie jakiejkolwiek powierzchni nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Technologia bowiem pozwala na zastosowanie cięcia laserowego, które jest precyzyjne oraz niezwykle skuteczne. Technologia ta wykorzystuje wzmocniony elektromagnetycznie promień światła oraz gaz techniczny o wysokim stopniu czystości. Promień lasera może być użyty do cięcia stali nierdzewnej, aluminium oraz stali kolorowych jak na przykład miedź.

Cięcie laserem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Cięcie laserowe - do czego służy
  2. Cięcie laserem - proces cięcia

1. Cięcie laserowe - do czego służy

Cięcie laserowe to technologia, charakteryzująca się niezwykle wysoką jakością oraz niebywałą precyzją wycinania. Cięcia wykonują wycinarki laserowe, które wykorzystuje się do cięcia dużych kawałków materiałów, na przykład blach. Używa się ich między innymi przy produkcji różnego rodzaju sprzętu oraz prototypów. Cięcie laserem stosuje się także przy realizacji projektów artystycznych wycinając zaprojektowany wzór w materiale. Wykorzystanie lasera pozwala uzyskać elementy o wielu różnorodnych kształtach, przy czym krawędzie pozostają gładkie, dzięki czemu dalsza obróbka materiału nie jest konieczna. Użycie lasera pozwala także uniknąć deformacji elementów nie narażając przy tym producenta na straty i uszkodzenie materiału.

2. Cięcie laserem - proces cięcia

Dzięki wykorzystaniu cięcia laserowego możemy otrzymać sto procent powtarzalności ciętych elementów. Technologia laserowa jest niezwykle precyzyjna, a moc lasera pozwala na cięcie materiałów metalowych oraz niemetalowych, a wycinanie laserem zapewnia wysoką jakość końcowego produktu bez konieczności jego dalszej obróbki.

Cięcie laserem ma swoje zastosowanie głównie w przemyśle blacharskim i stosuje się je zwykle na duże powierzchnie. Do cięcia laserem wykorzystuje się specjalnie przystosowane do tego maszyny, które działają automatycznie i sterowane są numerycznie. Jednak do ich obsługi konieczny jest czynnik ludzki w postaci obsługującego maszynę specjalisty. Stosując obróbkę laserem, uzyskanie finalnego efektu następuje szybko, a wykorzystany materiał zachowuje swoją jakość. To niezwykle istotne w porównaniu z innymi metodami obróbki materiałów. Proces produkcji cechuje dokładność, a gorący promień lasera nie generuje niepotrzebnych strat surowca. Dzięki temu obróbka laserowa to proces niezwykle efektywny, sprawny i dokładny. Dlatego decyduje się na jego stosowanie coraz więcej producentów, a także klientów indywidualnych.

Niektóre firmy oferują swoim klientom wykonywanie zamówionych projektów w niewielkim nakładzie, proponując przy tym atrakcyjne ceny.

Materiał zewnętrzny