środa, 12 czerwca 2024

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Jastrzębska Dziesiątka już za nami. Wygrał Kenijczyk

20.09.2015 09:12 | 29 komentarzy | dam

19 września przez ulice naszego miasta przebiegli biegacze Jastrzębskiej Dziesiątki. Wśród  ponad 600 zawodników najszybciej na metę przybiegł Kenijczyk, Moses Kibire Kipruto.

Biegacze mieli do przebiegnięcia 10-kilometrową trasę - od hali widowiskowo-sportowej do skrzyżowania al. Piłsudskiego i Granicznej (dwukrotnie). Trasę piątej edycji Jastrzębskiej Dziesiątki najszybciej przebiegł Kenijczyk, Moses Kibire Kipruto z czasem 30:01. Jego kolega, Joel Maina Mwangi zajął drugiem miejsce (30:53). Na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Ukraińcy: Sergii Okseniuk oraz Gricak Jurii, obaj z czasem 31:02. Najszybszy z Polaków był Krzysztof Szymanowski (32:51) który zajął 5. miejsce , a najszybszym jastrzębianinem Grzegorz Szulik (34:45; 11. miejsce).

W kategorii kobiet 1. miejsce zajęła Kenijka Salina Jebet (35:15), 2. etiopka Emishaw Niguse Enbeta (36:29) a na trzecim Katarzyna Golba z Katowic (36:08). Najszybszą jastrzębianką była Aneta Suwaj (37:40), która zajęła 4. miejsce w kategorii kobiet.