Niedziela, 27 listopada 2022

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

24.07.2022 20:45 | 0 komentarzy | mad

W zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach podpisano ostatnie umowy w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

Ponad 600 tys. zł trafi do trzech powiatów. Na co przeznaczone zostaną środki? [ZDJĘCIA]
Umowy podpisywali reprezentanci poszczególnych gmin. Na zdjęciu delegacja z Rudnika: wicewójt Tomasz Kruppa i skarbnik Danuta Biczysko, gratuluje wicemarszałek Wojciech Kałuża (fot. Tomasz Żak / UMWS)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 zadań w 11 gminach

Wsparcie otrzymały gminy z subregionu zachodniego, z powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Zrealizowanych zostanie 14 zadań w 11 gminach na łączną kwotę ponad 600 tys. zł.

Umowy przedstawicielom gmin wręczył wicemarszałek Wojciech Kałuża. - Środki, które trafiają do mieszkańców to najlepsza inwestycja. Inicjatywa Sołecka daje mieszkańcom małych gmin szansę na realizację przedsięwzięć, których nie udałoby się zrealizować bez tego wsparcia. To są w skali województwa niewielkie projekty, ale dla samych mieszkańców mają ogromną wartość i poprawiają jakość życia. Z roku na rok tych zadań jest coraz więcej, życzę włodarzom gmin udanej realizacji i kolejnych świetnych pomysłów w następnych edycjach - podkreślał wicemarszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża.

Dla rozwoju lokalnych społeczności

W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4 mln zł. Środki trafiły do gmin z każdego subregionu.

O pomoc finansową w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 80 tys. zł. Celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności.

Na co przeznaczone zostaną środki?

>> Kliknij TUTAJ, aby powiększyć listę <<

źródło: UMWS, fot. Tomasz Żak, oprac. (d)