Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Startujemy, czyli odlot miesiąca [KOMENTARZ]

18.11.2021 07:00 | 5 komentarzy | web

Średnia wieku członków zarządu Platformy Obywatelskiej w powiecie raciborskim to 63,4 lat. Bożydar Nosacz życzy im wielu lat w zdrowiu i zadaje dwa pytania (z odrobiną złośliwości).

Startujemy, czyli odlot miesiąca [KOMENTARZ]
Nowy zarząd Platformy Obywatelskiej w powiecie raciborskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od jednego z czytelników dostałem wiadomość o intrygującym tytule „odlot miesiąca”. Do niej dołączony był link do fejsbuka i zdjęcie nowo wybranego zarządu Platformy Obywatelskiej Powiatu Raciborskiego. Na zdjęciu pręży muskuły zarząd składający się z 12 osób. Liczba członków i członkiń oczywiście imponuje, ale czytelnika urzekło coś innego, do czego doszedł po krótkim śledztwie demograficznym.

Statystyka wiekowa „nowego” zarządu:

  • wiek poniżej 50 lat – jedna osoba,
  • od 50 do 59 lat – trzy osoby,
  • od 60 do 69 lat - pięć osób,
  • powyżej 70 lat – 3 osoby.

Średnia wieku członków zarządu (to już ja obliczyłem) – 63,4.

Hasło bojowe nowego zarządu (autentyk, jak babcię kocham) – Startujemy! Wszystkie zwycięstwa przed nami!

Mam upoważnienie od mojego czytelnika do życzenia wszystkim członkom zarządu raciborskiej Platformy wielu lat w zdrowiu i w stanie niespożytej energii, tudzież zapewnieniu o jego szacunku dla ich doświadczenia życiowego oraz dojrzałości, której oczywiście brak jakimś tam 30-to czy 40-letnim młokosom.

Ale przekazuję również kilka troskliwych pytań czytelnika.

a) Czy nie czas już, aby zacząć wprowadzać w arkana trudnej sztuki politycznych zwycięstw nieco młodsze pokolenia?

b) Czy w kraju, gdzie mediana wieku (czyli mniej więcej średnia) wynosi ok. 42 lata, w powiatowym zarządzie szacownej partii nie przydałaby się choć jedna, no góra dwie osoby, w wieku zbliżonym do średniej, a może i młodszym? (żeby tak z pierwszej ręki wiedzieć czym te młodsze pokolenia żyją i oczywiście lepiej przygotować się do tej oczekiwanej kaskady zwycięstw).

PS. Tak z czystej ciekawości chciałem sprawdzić, w jakim wieku są członkowie zarządu powiatowego partii Prawo i Sprawiedliwość (takie ciało znajduje się w statucie partii dostępnym na jej oficjalnej stronie internetowej). Niestety bezskutecznie. Nigdzie nie znalazłem takiej informacji, ba, nie wiadomo nawet, czy takie ciało zostało kiedykolwiek powołane. Jak tylko coś ustalę, to od razu dam znać.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com