Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2021 (część 1)

02.09.2021 10:04 | 0 komentarzy | (ak)

Zespoły naszego regionu w letnim okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2021 (część 1)
Znany z ligowych boisk - Dariusz Pawlusiński został grającym trenerem w Krzyżanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klasa okręgowa

Unia Racibórz Sp. z o.o.

Przybyli: Łukasz Bawoł (Polonia Głubczyce), Gabriel Szotek (Rekord Bielsko-Biała II).

Ubyli: Rafał Chałupiński (Walce), Kevin Gawlik (Porawie Większyce), Wojciech Grzybek (Raszczyce), Damian Gawryluk (Studzienna), Maksymilian Musioł (Odra Centrum Wodzisław Śląski – do drużyny juniorów).

LKS Tworków

Przybyli: Filip Erynkwajt (Nędza), Kamil Koczor (Kornowac), Kamil Grycman (Brzezie).

Ubyli: Roman Bindacz (Czarni Gorzyce), Paweł Miąsik (wyjazd na studia).

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Dariusz Pawlusiński (trener), Piotr Szymiczek (Unia Turza Śląska), Adrian Kamczyk (Silesia Lubomia), Tomasz Wyrobek (Naprzód Borucin), Jakub Bugla, Paweł Sycha, Michał Fichna, Michał Kühn, Kacper Madeja i Samuel Staś (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mariusz Adaszek (trener), Dawid Michalak (Forteca Świerklany), Łukasz Reinhard (Sygnały Gotartowice), Mateusz Krasicki (Grzegorzowice), Marcin Stachurski i Adam Tymiński (nie wznowili treningów).

KS Naprzód Borucin

Przybyli: Paweł Miczek (Polonia Marklowice), Łukasz Czech (Radziejów-Popielów), Mateusz Trzeciak (wznowił treningi).

Ubyli: Beniamin Jastrzębowski (Unia Turza Śląska), Marek Prusicki (Nędza), Tomasz Wyrobek (Krzyżanowice), Rafał Ciuberek (kontuzja).

KS 1905 Krzanowice

Przybyli: Paweł Herber (wznowił treningi), Denis Zięć (z drużyny rezerw), Kamil Koliński, Florian Mosler, Mateusz Matejasik, Kacper Hryckiewicz, Piotr Myschi i Pascal Holajn (z drużyny juniorów).

Ubyli: nikt.

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Zdzisław Marszolik (trener), Aleksander Kwiek (Rymer Rybnik), Mariusz Adaszek (Krzyżanowice), Robert Pawełek (Płomień Kobyla), Kamil Rogalski (Naprzód Syrynia), Leszek Romański (Kamień), Błażej Biły (Piast Gliwice – z drużyny juniorów), Dawid Tarasiewicz (ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Michał Kolorz i Dawid Lenart (Gmina Lubomia – z drużyny juniorów), Marcin Rabas, Bartłomiej Pawłowski i Krzysztof Skorupski (wolni zawodnicy), Dawid Burek, Przemysław Nowak, Marcin Porwoł i Marcin Szymiczek (wznowili treningi).

Ubyli: Jarosław Wieczorek (trener), Robert Tkocz, Kajetan Florkowski i Karol Wacławiec (Unia Książenice), Adrian Kamczyk (Krzyżanowice), Kacper Świerzewski (Forteca Świerklany), Mateusz Adamczyk (Raszczyce), Krzysztof Sikora (Jedność Jejkowice), Kamil Knura (Grzegorzowice), Mateusz Mandrysz (Dąb Gaszowice).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Marek Prusicki (Naprzód Borucin), Ralf Bobrzik (Stary Ujazd), Tomasz Wardęga i Jan Weiner (Zgoda Zawada Książęca), Mateusz Szuba (Start Pietrowice Wielkie), Mateusz Stawinoga (Brzezie).

Ubyli: Filip Erynkwajt (Tworków), Szymon Niedziela (Raszczyce), Kamil Filusz (Jedność Jejkowice), Maciej Paskuda (Studzienna), Mateusz Bugdoł (Naprzód Syrynia), Marcin Stasiowski (Pawłów), Paweł Kubecki (wyjazd za granicę).

LKS Raszczyce

Przybyli: Szymon Niedziela (Nędza), Wojciech Grzybek (Unia Racibórz), Mateusz Adamczyk (Silesia Lubomia), Paweł Witt (Stal Kuźnia Raciborska), Piotr Szuścik (wolny zawodnik).

Ubyli: Jakub Kowalczyk (Bronowianka Kraków), Łukasz Sobeczko (Czarni Nowa Wieś), Wojciech Błaszczyk (Kornowac), Jakub Kazanecki (Zuch Orzepowice), Denis Gruszka (Lyski), Jacek Depta (nie wznowił treningów).

LKS Zameczek Czernica

Przybyli: Arkadiusz Styczeń (Forteca Świerklany), Mateusz Pawlak (Radziejów-Popielów).

Ubyli: Arkadiusz Sokołowicz (Jedność Jejkowice), Dariusz Mańka i Sebastian Mańka (nie wznowili treningów).

LKS Jedność Jejkowice

Przybyli: Kamil Filusz (Nędza), Arkadiusz Sokołowicz (Zameczek Czernica), Patryk Szopa (Płomień Połomia), Krzysztof Sikora (Silesia Lubomia), Kacper Powiecko (Polonia Marklowice), Franciszek Zynek (Polonia Łaziska), Sebastian Margeciok (Naprzód Rydułtowy), Kamil Mrozek i Artur Tecler (Zuch Orzepowice), Artur Elias (GKS Tychy – z drużyny juniorów).

Ubyli: Jarosław Wojaczek, Kamil Sobik, Krzysztof Wrona i Wojciech Guzy (Zuch Orzepowice), Daniel Turek (Polonia Niewiadom), Szymon Przygoda i Radosław Sokołek (Lyski), Paweł Żurek (Jedność Grabownia-Golejów), Krzysztof Cieślik (Szczerbice), Maciej Chłodek (WSP Wodzisław Śląski).

LKS Gwiazda Skrzyszów

Przybyli: Oliwer Podeszwa (Polonia Łaziska), Adrian Hajski (wolny zawodnik), Mirosław Stabla (wznowił treningi), Konrad Kurasz, Adrian Hermanek, Kacper Szuła, Kacper Błatoń i Remigiusz Kowalski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Arkadiusz Kindalski i Łukasz Sitek (Pierwszy Chwałowice), Jakub Sikora (Wicher Wilchwy), Wojciech Weideman (nie wznowił treningów).

LKS Forteca Świerklany

Przybyli: Dawid Łyżwa i Paweł Szczeciński (Płomień Połomia), Dawid Michalak (Krzyżanowice), Adam Ucher (Pierwszy Chwałowice), Dawid Brodawka (Polonia Marklowice), Artur Oślislok (Polonia Niewiadom), Kacper Świerzewski (Silesia Lubomia), Dorian Wieczorek, Marek Wolner, Rafał Kotas, Jakub Filipiak, Szymon Prusakowski i Filip Adamiec (z drużyny juniorów).

Ubyli: Arkadiusz Styczeń (Zameczek Czernica), Błażej Byczek (Rymer Rybnik), Tomasz Juraszek (Beskid Skoczów), Kamil Kolus (Górnik Boguszowice), Michał Siedlok (Polonia Marklowice), Jakub Legierski (Tempo Puńców).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Paweł Mitko (Unia Turza Śląska), Dawid Ceremon (Granica Ruptawa), Dariusz Mosak (Strażak Pielgrzymowice), Tymoteusz Gościniewicz (Cukrownik Chybie), Przemysław Błażejowski (Pruchna), Szymon Riabowski i Jakub Kałka (Dąb Gaszowice), Mateusz Kardynalski (Górnik Radlin), Kamil Śmigielski (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów), Adam Zięba, Oliwier Malinowski i Jakub Chudecki (z drużyny juniorów).

Ubyli: Dawid Łyżwa i Paweł Szczeciński (Forteca Świerklany), Patryk Szopa (Jedność Jejkowice), Tomasz Siegmund i Daniel Chyczewski (Górnik Radlin), Dawid Piszczek (Zuch Orzepowice), Kamil Nowak (Naprzód Syrynia), Adrian Henkel (nie wznowił treningów).

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Krzysztof Oślizło (Polonia Łaziska), Łukasz Worek (Spójnia Zebrzydowice), Paweł Gwóźdź (Pruchna), Daniel Głuszek (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów), Paweł Pańta (wznowił treningi).

Ubyli: Krzysztof Konopacki (Start Rymanów), Wiktor Kapturski (Pruchna), Dawid Ceremon (Płomień Połomia), Bartosz Szczotka (Baranowice), Robert Makles (Skrbeńsko).

GKS Pierwszy Chwałowice

Przybyli: Arkadiusz Kindalski i Łukasz Sitek (Gwiazda Skrzyszów), Maciej Stopa (Radziejów-Popielów).

Ubyli: Adam Ucher (Forteca Świerklany), Dawid Nieszporek (Lyski), Łukasz Herok (kontuzja).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Arkadiusz Tracz (trener), Salvador Pryka (Odra Wodzisław Śląski), Błażej Byczek (Forteca Świerklany), Arkadiusz Jordan (Górnik Radlin), Andrzej Topa (Żory), Konrad Trębacz i Rafał Wołczyk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Adam Roezner (trener), Aleksander Kwiek (Silesia Lubomia), Mateusz Kutryba (Sygnały Gotartowice), Dawid Wrzosek (Polonia Bytom – do drużyny juniorów), Mateusz Nogły i Szymon Nogły (nie wznowili treningów).

GKS 1962 Jastrzębie II

Przybyli: Mateusz Galikowski (trener), Wiktor Filipczyk, Adam Fojcik, Krystian Kaczmarczyk, Hubert Kamieński, Jakub Kasperowicz, Szymon Kołodziej, Tomasz Kowalski, Jakub Kupiec, Jakub Maciejowski, Jakub Marcol, Miłosz Misala, Filip Moiczek, Kamil Muras, Kamil Myśliwiec, Maciej Norek, Oskar Polak, Hubert Sierota, Jakub Szczepanik, Tymoteusz Szweda, Daniel Szymczak, Miłosz Świst, Jonatan Tekieli, Jakub Tomera i Kacper Waleczek (z drużyny juniorów).

Ubyli: nikt.


Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się KARUZELA TRANSFEROWA – część 2, która zawierać będzie zmiany kadrowe drużyn grających w raciborskiej i rybnickiej A klasie.