Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

"Nikt nie interesuje się drogą z Lubomi do Raciborza". List do redakcji

24.07.2021 10:40 | 19 komentarzy | web

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy list od Czytelnika, dotyczący trasy z Lubomi do Raciborza.

"Nikt nie interesuje się drogą z Lubomi do Raciborza". List do redakcji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nikt nie interesuje się drogą z Lubomi do Raciborza, a przecież każdego dnia setki mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego jeździ tą drogą do pracy czy sklepów lub po prostu w stronę Raciborza w jakimś celu. Wspomnieć szczególnie warto dużą ilość rowerzystów, którzy w każdy weekend przemierzają tę trasę narażając życie.... To kwestia czasu kiedy dojdzie tam do tragedii... Tylko kto wtedy poniesie odpowiedzialność???

Prawy pas ruchu tuż przed sporym łukiem jest kompletnie nieprzejezdny i oznakowany barierkami ostrzegawczymi i wszystko byłoby w porządku, gdyby taka sytuacja miała miejsce na długim odcinku prostej drogi, ale tak jest wspomniany łuk, zatem jadąc od strony Lubomi nie widać czy z przeciwka coś jedzie. Widać dopiero jak wyłoni się zza łuku tuż przed miejscem wymijanym z powodu uszkodzenia. Samochody jeżdżą tam naprawdę bardzo szybko. Jeździ tą drogą bardzo dużo tirów - niestety ostatnie wydarzenia w Gminie pokazały, że są to pojazdy szczególnie niebezpieczne dla rowerzystów.

Sytuacja niepokoi mieszkańców Lubomi - jak długo jeszcze ten punkt będzie tak niebezpiecznym miejscem? Dlaczego nikt jeszcze nie naprawił drogi od czasu feralnych ulew? Droga została uszkodzona w tym miejscu ponad miesiąc temu.

Jakiś czas temu jeden z mieszkańców Lubomi zgłosił się do mnie zaniepokojony kompletnie suchym, potężnym drzewem, które stoi tuż przy drodze prowadzącej do Raciborza z Lubomi - tej samej, gdzie jest wspomniana dziura w drodze na prawym pasie i to kilka metrów dalej. Jako Rada Sołecka zgłosiliśmy sprawę na Gminie i do miejscowej OSP w Lubomi. Okazało się, że teren podlega pod Gminę Kornowac i tak została przekazana sprawa kilka miesięcy temu, ale również nic nie dzieje się w kwestii usunięcia zagrożenia.

Przed nami kolejne burze i silne wiatry - tragedia gotowa. Zawsze byłem zdania, że lepsze są działania profilaktyczne, jednak wtedy gdy dbałość o bezpieczeństwo i komunikacja między służbami zawodzi najczęściej dochodzi do tragedi, a następnie próżno szukać winnych.

Zobacz także: