Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Patrol

28.05.2021 13:50 | 0 komentarzy | mad

Znany jest już następca mł. asp. Pawła Malcharczyka. Nowym dzielnicowym gminy Rudnik został asp. szt. Grzegorz Antkowiak.

Z Katowic do Rudnika. Gmina ma nowego dzielnicowego
Asp. szt. Grzegorz Antkowiak - dzielnicowy, któremu podlega gmina Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kim jest Grzegorz Antkowiak?

Nowy dzielnicowy w służbach mundurowych pracuje od 2006 r. Mianowany na stanowisko dzielnicowego w 2010 r., od 2017 roku na stanowisku starszego dzielnicowego, gdzie swym nadzorem obejmował rejon będący częścią śródmieścia w Katowicach. – Aktywnie angażował się w problemy społeczności lokalnej – mówią urzędnicy z Rudnika.

I jak podkreślają w rudnickim urzędzie, wyniki w służbie osiągnięte w poprzednich miejscowościach przez asp. szt. Grzegorza Antkowiaka były dla przełożonych zadowalające. – Skutkowały one wieloma zatrzymaniami osób popełniających przestępstwa, poszukiwanymi nakazami sądowymi i listami gończymi, dużą ilością ujawniania i represjonowania sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa – dowiadujemy się.

Mundurowy aktywnie angażował się w problemy społeczności lokalnej. Udzielał się w cyklicznych spotkaniach na temat bezpieczeństwa współpracując w Katowicach z Katolicką Fundacją Dzieciom, seniorami w Archikatedrze Chrystusa Króla, a także jej duszpasterzami, MOPS-em Katowice, przedszkolami, podmiotami gospodarczymi i społecznością lokalną, co zostało odzwierciedlone w pochwałach i podziękowaniach z MOPS Katowice, KFD Katowice oraz nagrodach przyznanych przez prezydenta Katowic.

Grzegorz Antkowiak Poza służbą wolny czas poświęca dla rodziny w formie spacerów, wypoczynku na wolnym powietrzu. Zainteresowania to przede wszystkim sport.

Z nowym dzielnicowym można się kontaktować w godzinach służbowych pod numerem komórkowym 727 032 574 lub stacjonarnym 47 85 563 64. – Nowemu dzielnicowemu życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy, a przede wszystkim życzliwości ze strony mieszkańców – mówią w rudnickim urzędzie.

Awans

Przypomnijmy, poprzedni dzielnicowy z gminą Rudnik pożegnał się kilka tygodni temu ze względu na awans zawodowy. – Wójt w imieniu rady gminy oraz całej społeczności podziękował za wzorową współpracę, podkreślając wysokie i profesjonalne, a zarazem ludzkie podejście w relacjach każdego mieszkańca – napisano w urzędowej relacji. Podkreślono również, że na ręce policjanta włodarz gminy złożył pamiątkowe podziękowanie i upominek, życząc jednocześnie powodzenia na kolejnych stanowiskach. – Bardzo dobrze mi się przez te wszystkie lata pracowało na terenie gminy Rudnik. Będę to mile wspominał. Życzę każdemu dzielnicowemu, aby trafiła mu się taka gmina i tacy mieszkańcy – podkreślał z kolei Paweł Malcharczyk.