Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Strażacy z Turzyczki zorganizowali zbiórkę na boisko dla mieszkańców

14.05.2021 14:21 | 0 komentarzy | ska

Strażacy z OSP Turzyczka postanowili zwrócić się do mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli z niezwykłą akcją. Zorganizowali w internecie zbiórkę, której celem jest zebranie środków na boisko do siatkówki.

Strażacy z Turzyczki zorganizowali zbiórkę na boisko dla mieszkańców
Takie boisko do siatkówki plażowej chcieliby stworzyć przy swojej remizie strażacy z OSP Turzyczka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Turzyczki zorganizowali zbiórkę na boisko dla mieszkańców

- W naszej jednostce trwają duże remonty. Prowadzimy termomodernizację remizy, która zakończy się w czerwcu oraz budujemy nowe ogrodzenie i przygotowujemy teren pod nowe atrakcje dla naszych mieszkańców. Mamy obecnie małą siłownię, plac zabaw oraz boisko do piłki nożnej. Pragniemy stworzyć miejsce rekreacyjne z prawdziwego zdarzenia, takie z którego będą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Mamy nadzieję, że teren naszej OSP będzie miejscem spotkań nie tylko strażaków, ale także całych rodzin z naszej okolicy – podkreśla Dawid Fortuna, prezes OSP Turzyczka.

Młodzież potrzebuje dostępu do infrastruktury sportowej

- Po konsultacjach z młodzieżą i mieszkańcami chcemy zbudować profesjonalne boisko do siatkówki plażowej oraz zamontować kosz do koszykówki. Są to atrakcje, z których ucieszą się najmłodsi, jak również starsi mieszkańcy Turzyczki – dodaje prezes jednostki.

W tym celu strażacy utworzyli zbiórkę w portalu Zrzutka.pl, która potrwa do końca maja. Na razie zebrano około 1500 zł z zaplanowanych 4500 zł. Druhowie dziękują osobom, które już wsparły ich niecodzienną akcję, jednocześnie zachęcając do pomocy innych.

Trwają prace remontowe w strażnicy

Przypomnijmy, że w remizie trwa obecnie termomodernizacja, której efekty już wkrótce będą widoczne. To część dużego projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej na terenie miasto, realizowanego z dofinansowaniem środków zewnętrznych przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.