Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Pożyczka pozabankowa - która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?

19.04.2021 15:15 | 1 komentarz | (s)

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki pozabankowej jest dopiero pierwszym krokiem do otrzymania potrzebnych Ci pieniędzy. Na rynku działa wiele firm, a ich oferty mogą znacznie różnić się od siebie, właśnie dlatego poszukiwanie idealnej pożyczki warto zacząć od zgłębienia informacji na temat tych różnic. Kiedy wiesz, na co i w jakim przypadku możesz liczyć, będziesz w stanie dokonać świadomego wyboru, który nie stanie się zagrożeniem dla stabilności Twoich finansów. Co warto więc wiedzieć na temat szybkich pożyczek?

Pożyczka pozabankowa - która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczka pozabankowa, często określana też jako szybka pożyczka, to produkt finansowy, udzielany przez instytucję pożyczkową spoza sektora bankowego. Takie oferty wyróżniają się mniejszą ilością formalności niż usługi bankowe oraz niższymi wymaganiami, przez co są atrakcyjnym rozwiązaniem również dla osób, które z różnych powodów nie mogą liczyć na kredyt w banku. Do najpopularniejszych należą te krótkoterminowe, pozwalające na pożyczenie od kilkuset do kilku tysięcy złotych na stosunkowo krótki okres, który nie przekracza z reguły 60 dni. Z kolei inni pożyczkodawcy oferują pożyczki ratalne - ich wybór to świetny sposób dla osób, które potrzebują większej gotówki lub chcę rozłożyć spłatę swojego zobowiązania w czasie, by nie stanowiła ona zbyt dużego obciążenia dla ich finansów.

Rodzaje pożyczek

  • Pożyczka online

Wraz z coraz powszechniejszym dostępem do internetu, wzrosła również popularność pożyczek udzielanych w sieci. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na przejście całego procesu od zapoznania się z ofertą, przez złożenie wniosku oraz otrzymanie pieniędzy całkowicie online, dzięki czemu z oferty można skorzystać o każdej porze i w każdym miejscu. W ramach tej kategorii wybrać można różne rodzaje pożyczek, które łączą jednak podobne wymagania, m.in. posiadanie osobistego konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej.

  • Pożyczka domowa 

Dla osób, które cenią sobie osobisty kontakt z przedstawicielem firmy pożyczkowej, lub z jakiegoś powodu nie chcą bądź nie mogą skorzystać z ofert online, ciekawym rozwiązaniem są pożyczki udzielane w domu klienta. W ten sposób potrzebną gotówkę można zdobyć szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Chęć wzięcia pożyczki wystarczy zgłosić pożyczkodawcy, korzystając z formularza online lub telefonicznie, by następnie umówić termin wizyty doradcy w celu dopełnienia niezbędnych formalności i przekazania pieniędzy.

  • Pożyczka na dowód

Konieczność przygotowywania dokumentów potwierdzających zatrudnienie i zarobki wydłuża proces pożyczkowy, co w podbramkowych sytuacjach, kiedy pieniądze potrzebne są od ręki, stanowi spore utrudnienie. Wychodząc naprzeciw potrzebom pożyczkobiorców, instytucje pozabankowe oferują pożyczki bez zaświadczeń, co pozwala na skrócenie oczekiwania na decyzję i przyznanie środków do minimum.

  • Pożyczka konsolidacyjna

Wpadnięcie w spiralę zadłużenia jest realnym ryzykiem, przed którym stają osoby, które na spłatę poprzednich zobowiązań zaciągają kolejne. Każda kolejna pożyczka dokłada się do ogólnego stanu zadłużenia, przez co jest tylko tymczasowym rozwiązaniem problemu, a sytuacja łatwo może wymknąć się spod kontroli. W uniknięciu takich komplikacji pomaga pożyczka konsolidacyjna, która reguluje bieżące należności, a jej spłata rozłożona jest na raty dopasowane do Twoich potrzeb.

Powyższe przykłady nie wyczerpują oczywiście wszystkich dostępnych możliwości, służą jedynie zaprezentowaniu różnorodności ofert, na jakie liczyć mogą pożyczkobiorcy na rynku pożyczek pozabankowych. Określenie swoich indywidualnych potrzeb pozwoli Ci na wybranie konkretnego rodzaju pożyczki, dzięki czemu ograniczysz liczbę przeglądanych opcji i szybciej znajdziesz tę najlepszą.

Materiał zewnętrzny