Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Młody mężczyzna wskoczył do Odry. Wyłowiono go z rzeki w ostatniej chwili

19.04.2021 08:49 | 0 komentarzy | żet

Świadkiem desperackiego czynu była kobieta. Dzięki temu, że natychmiast powiadomiła policję o dramatycznym zdarzeniu, mężczyzna został uratowany.

Młody mężczyzna wskoczył do Odry. Wyłowiono go z rzeki w ostatniej chwili
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 kwietnia około godz. 23.10 raciborscy policjanci odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który wskoczył do Odry w rejonie ulicy Bosackiej w Raciborzu.

- Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji sprawdzając brzeg rzeki wzdłuż ścieżki rowerowej. Po chwili zauważyli postać leżącą w rzece z twarzą obróconą do lustra wody - informuje nadkom. Mirosław Szymański.

Policjanci natychmiast wskoczyli do wody i wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Następnie okryli go kocem termicznym i przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

Desperatem okazał się 32-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie. Raciborzanin trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


 Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002