środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

06.04.2021 12:26 | 0 komentarzy | AgaKa

Stanowczo mówią „NIE” pijanym kierowcom na drodze dlatego też widząc samochód, który porusza się jakby kierowca był pijany postanowili zareagować i nie dopuścić, aby wydarzyła się tragedia. Pojechali za nim, a kiedy pojazd zatrzymał się stanęli twarzą w twarz z kierowcą i czując silną woń alkoholu zaalarmowali policjantów. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańców Żor mężczyzna odpowie przed sądem.

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w wielkanocną niedzielę, po godzinie 14.00. Jadąc ulicą Wodzisławską kobieta i mężczyzna zauważyli na drodze mercedesa, który poruszał się jakby kierowca był pijany. Widok na tyle ich oburzył, że ruszyli za nim. Kiedy samochód zatrzymał się na ulicy Łąkowej świadek incydentu podszedł do niego i wyczuł od kierującego mercedesem woń alkoholu. Pomimo, że kierowca szybkim krokiem zaczął się oddalać wezwani na miejsce policjanci zatrzymali go po chwili. 53-latek tłumaczył, że obawiał się konsekwencji dlatego chciał uciec.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.