Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Patrol

19-latek nożem sterroryzował pracownika lokalu gastronomicznego [FILM]

16.03.2021 08:14 | 1 komentarz | art

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który 7 marca napadł z nożem na jeden z wodzisławskich lokali gastronomicznych. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna nie działał sam. Jego pomocnika zatrzymano dwa dni później.

19-latek nożem sterroryzował pracownika lokalu gastronomicznego [FILM]
Moment napadu na lokal gastronomiczny. Napastnik z lewej w niebieskiej kurtce. W ręku trzyma nóż, wbity w blat. Fot. screen
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 marca około 22.30 do jednego z punktów gastronomicznych na ulicy 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim wszedł mężczyzna ubrany w niebieską kamizelkę z kapturem i zażądał od sprzedawcy wydania pieniędzy. Przestraszony pracownik, widząc, jak sprawca wyciąga nóż i wbija go w blat baru, oddał mu gotówkę z utargu. Napastnik z pieniędzmi uciekł z lokalu. Jak wynikało z przeprowadzonego postępowania, mężczyzna nie działał sam. Wodzisławscy kryminalni zatrzymali ostatecznie dwóch mieszkańców powiatu. Sprawcą napadu okazał się 19-latek, wobec którego sąd, na wniosek prokuratury, zastosował trzy miesiące tymczasowego aresztu. W stosunku do drugiego z mężczyzn sąd zastosował dozór policyjny. Sprawcom za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Audiodeskrypcja napadu (KPP Wodzisław Śląski).