Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

08.03.2021 09:01 | 0 komentarzy | żet

Niebezpieczne znalezisko przy ul. Raciborskiej w Bieńkowicach. Interweniowali strażacy i policjanci. Wkrótce na miejsce dojadą saperzy.

Niewybuch przy DK 45 w Bieńkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę 7 marca służby odebrały zgłoszenie o przedmiocie przypominającym niewybuch, który znajduje się nieopodal ulicy Raciborskiej w Bieńkowicach (droga krajowa 45, godz. 11.23). Na miejsce skierowano strażaków, którzy potwierdzili informację ze zgłoszenia. Wkrótce dojechali również policjanci z Krzyżanowic, którzy będą dozorować niebezpieczne znalezisko aż do przyjazdu saperów. Prawdopodobnie jeszcze dziś (8 marca) niewybuch zostanie zabrany przez patrol saperski.

Dodajmy, że w ciągu w minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z dowozem starszych osób na szczepienia (Bieńkowice, Nędza, Babice, Gródczanki, Cyprzanów), uszkodzonym ogrodzeniem przy ul. Drzymały w Raciborzu<Racibórz ul. Drzymały> (6.03 godz. 9.09, właściciel został zobowiązany do zabezpieczenia uszkodzonego ogrodzenia), plamą substancji ropopochodnej w Łańcach (7.03 godz. 10.54, zmycie stumetrowej plamy zajęło druhom godzinę) oraz starszym mężczyzną, który zasłabł na terenie rezerwatu Łężczok (7.03 godz. 13.34, oprócz strażaków na miejscu obecni byli również ratownicy pogotowia, lekarz stwierdził, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji, mężczyzna został zabrany do domu przez członków rodziny).

Czytaj podobne