Co zrobić ze zlikwidowaną interną?
Jest szansa, że w jednym z poszpitalnych obiektów powstanie placówka dla osób niepełnosprawnych
Szpitale powiatowe trafią pod skrzydła wojewodów
Wicestarosta Tadeusz Skatuła wyraził wątpliwość, czy otrzymanie dofinansowania na obie placówki – czyli na Środowiskowy Dom Samopomocy typu D oraz centrum opiekuńczo-mieszkalne – nie spowoduje zakłóceń poprzez tworzenie nowego ośrodka na piętrze podczas funkcjonowania innego na parterze. – Mogą wystąpić także inne problemy, jeżeli sprawdzi się to, o czym ostatnio jest głośno, tzn. restrukturyzacja służby zdrowia, co potwierdzali wszyscy starostowie na ostatnim konwencie, jak również parlamentarzyści, którzy mówią, że najprawdopodobniej w połowie roku pojawią się uregulowania prawne w zakresie przekazywania szpitali powiatowych do urzędów wojewódzkich. To na pewno skomplikuje omawiane zamierzenia – mówił Tadeusz Skatuła. Dodał, że jednak na obecnym etapie chodzi jedynie o wyrażenie woli utworzenia placówki, więc warto podjąć działania w tym kierunku i skorzystać z okazji, która się nadarzyła. – Skoro jest możliwość wystąpienia o środki na utworzenie Domu Samopomocy, to należy podjąć starania w tym kierunku, a w razie ewentualnych zmian, wówczas reagować i podjąć dalsze działania – stwierdziła Krystyna Kuczera.
Dotacja z budżetu państwa
Członkowie zarządy po przeanalizowaniu tematu nie wnieśli uwag i jednogłośnie wyrazili wolę utworzenia przez powiat wodzisławski Środowiskowego Domu Samopomocy typu D w ramach rozwoju sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w związku z realizacją kompleksowego programu wsparcia rodzin „Za życiem”. W tej chwili urzędnicy przygotowują niezbędne informacje i dane, nie tylko pod względem kadry, czy też wyposażenia, ale również co do uczestników zajęć w tej placówce. Krystyna Kuczera podczas styczniowego posiedzenia zarządu zauważyła, że szacunkowo na utworzenie placówki powiat wodzisławski może otrzymać nawet 1,8 mln zł. Podkreśliła, że zarówno dostosowanie i przygotowanie ośrodka jak również bieżąca jego działalność w całości są pokrywane z budżetu państwa.
(juk)
Ludzie:
Tadeusz Skatuła
Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.
Komentarze
6 komentarzy
Radni powiatu są pozbawieni wyobraźni i dobrej woli.. Są nieodpowiedzialne i nie interesuje ich cokolwiek. Tylko własne stołki. Już rozpieprzyli oddział wewnętrzny i mam ich cokolwiek jak widać obchodzi. Gratulacje. Pamiętajmy na kogo nie głosować !!
Można było z tego lazaretu zrobić szpital covidowy, za tym szło konkretne wsparcie ale radni powiatu są ciency jak d... węża i boją się odważnych decyzji.
Do stylista obojetnie kto by rzadzil nikt nie mial pomyslu jak uratowac szpital,dla mnie wszyscy urzednicy czy wlodarze z regionu sa winni ze dopuscili sie zamkniecia takiej placowki jest to przykre ale prawdziwe
do poniżej a co myslałeś że ludzie z katowic wraz z naszym zarządem uratują szpital w rydach
Tak wyglądają rządy obecnego zarządu. Jak zwykle likwidacja w Rydułtowach. Ciekawe, bo dyrektor szpitala i starosta zapewniał,że przeniesienie oddziału tylko na okres pandemii, a tu się okazuje, że dawno pozamiatane.
a czy ten powiat załątwił chociaż raz w swojej kadencji jakieś środki z państwa na swoje cele czy tylko wydawają nasze podatki na swoje wypłaty i urzedasów