środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Lampy stojące - dekoracyjne oświetlenie do sypialni

01.02.2021 12:49 | 0 komentarzy | MK

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia jest najistotniejszym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie w niej regenerujemy siły, co wpływa na samopoczucie i - ostatecznie - przebieg całego dnia. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio ją zaaranżować i wybrać nowoczesne oświetlenie, które nie będzie drażniło w oczy, stanie się funkcjonalne, a jednocześnie samo w sobie będzie stanowiło dekorację. Oczywiście, także tutaj ogromne znaczenie mają główne lampy wiszące, jednak budowanie nastroju w sypialni jest zadaniem dodatkowych lamp stojących czy nocnych. Jak je wybrać, by efekt był zadowalający?

Lampy stojące - dekoracyjne oświetlenie do sypialni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświetlenie do sypialni - lampy stojące

Choć wciąż najpowszechniejszym rozwiązaniem są lampy wiszące, głównym oświetleniem w sypialni mogą stać się również lampy podłogowe. Okazuje się, że szereg ich niepodważalnych zalet sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez użytkowników. Ich mobilność pozwala na swobodne zmiany aranżacyjne, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Są znacznie mniej ograniczające niż standardowe zwisy.

Lampy stojące generują bardzo przyjemne dla oka ciepłe światło. Można zdecydować się na nie w różnych miejscach sypialni - będą dobrym rozwiązaniem w pobliżu garderoby czy toaletki. Stanowią sposób na podkreślenie ważnych dla ciebie elementów aranżacji wnętrza pomieszczenia. Coraz więcej użytkowników decyduje się na nie w okolicach wezgłowia łóżka, gdzie zastępują lampy biurkowe podczas wieczornego czytania czy rozmów z partnerem. Niewątpliwą zaletą jest to, że ich włączanie i wyłączanie nie wymaga wstawania z łóżka.

Jakie lampy podłogowe sprawdzą się w sypialni? Zwróć szczególną uwagę na modele, które posiadają regulowane ramiona. To praktyczne rozwiązanie, które podniesie ci komfort czytania przed snem. Producenci oferują szereg interesujących i ciekawych od strony wizualnej rozwiązań, dzięki czemu naprawdę każdy znajdzie lampy podłogowe idealnie dopasowane do swoich potrzeb i gustu. Zaletą nowoczesnego oświetlenia jest także to, że często ich projekt jest niezwykle kompaktowy, dzięki czemu może być wykorzystywany także na niewielkim metrażu.

Kinkiety i lampy ścienne do sypialni

Faktem jest, że lampy sufitowe cieszą się największą popularnością. Jednocześnie jednak warto zauważyć, że alternatywne formy oświetlenia również dają wiele możliwości, dzięki czemu są coraz chętniej wybierane. Zauważ, że kinkiety i lampy ścienne to skuteczne źródło światła, które może podnieść komfort naszego funkcjonowania, ale stanowią także piękny element dekoracyjny, który wprowadza do pomieszczenia miły, ciepły nastrój.

Decydując się na kinkiety, musisz pamiętać, że powinny być odpowiednio dobrane oraz umiejętnie rozmieszczone. Często pojawiają się za wezgłowiem łóżka, ale sprawdzają się także po dwóch stronach lustra czy jako element podkreślający obecność pięknych obrazów lub innych elementów dekoracji. Warto sprawdzić również kinkiety z wysięgnikami, dzięki którym zyskamy kontrolę nad kierunkiem strumienia światła.

Lampki nocne

Oświetlenie sypialni uzupełniają praktyczne lampki stołowe, które pojawiają się przede wszystkim na nocnych szafkach stawianych po dwóch stronach łóżka. Sprawdzają się wieczorami, gdy delikatne światło w pobliżu łóżka sprawdza się podczas przeglądania czasopism czy spokojnych rozmów. Stawiamy na nie, bo nie rażą w oczy i są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Warto jednak zaznaczyć, że lampki nocne nie muszą wcale stać na szafce. Okazuje się, że do tej roli coraz chętniej wybieramy wcześniej wspomniane lampy podłogowe a nawet długie zwisy. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, pamiętaj, które rozwiązania są bardziej mobilne i sprawdź ich wielkość. Dokładnie przeanalizuj funkcjonalności i przejrzyj modele dostępne w sklepach. Lampy do sypialni muszą dokładnie odpowiadać twoim potrzebom, by była to przestrzeń umożliwiająca spokojny odpoczynek.

Materiał zewnętrzny