Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Wkrótce umowa na zaprojektowanie chodnika wzdłuż DK 45 w Raciborzu-Miedoni. Kiedy budowa?

01.02.2021 09:17 | 5 komentarzy | żet

Na realizację tej inwestycji od lat czekają mieszkańcy ulicy Kwiatowej w Raciborzu.

Wkrótce umowa na zaprojektowanie chodnika wzdłuż DK 45 w Raciborzu-Miedoni. Kiedy budowa?
Spodziewane rozstrzygnięcie przetargu na zaprojektowanie chodnika w Raciborzu-Miedoni jest pokłosiem zeszłorocznego spotkania Michała Wosia oraz Michała Fity z ministrem Andrzejem Adamczykiem, któremu podlega GDDKiA.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółki DMK Inżynieria z Rybnika oraz LPW z Katowic są zainteresowane zaprojektowaniem ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 45 w Raciborzu (ulica Kwiatowa). Pierwsza ze spółek jest gotowa podjąć się tego zadania w zamian za 227 tys. zł. Oferta drugiej spółki opiewa na kwotę 736 tys. zł. Przy wyborze wykonawcy GDDKiA zamierza brać pod uwagę cenę oferty (60 proc.), a także doświadczenie (20 proc.) oraz termin udzielania odpowiedzi na etapie procedury przetargowej na wykonawcę robót budowlanych (20 proc.).

Dodajmy, że GDDKiA zamierzała przeznaczyć na zaprojektowanie chodnika 160 tys. zł. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w najbliższym czasie. Podpisanie umowy z wykonawcą przewidziano na marzec tego roku.

Prawdopodobnie w lutym przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy budowlanej, która wybuduje ciąg pieszo-rowerowy w Miedoni.

O realizację przedsięwzięcia od lat zabiegają mieszkańcy. W czasach prezydentury Mirosława Lenka miasto zapłaciło już nawet za dokumentację projektową, jednak do ogłoszenia przetargu na budowę chodnika nie doszło, a dokumentacja stała się nieaktualna.

W ostatnim czasie w sprawę zangażowali się m.in. poseł i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, były wiceprezydent Raciborza Michał Fita oraz były radny Józef Galli. W sierpniu zeszłego roku M. Woś i M. Fita spotkali się w tej sprawie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Ludzie:

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości