Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Festiwal Perspektyw Online - wyniki konkursu "Jak zostać zawodowcem"

14.12.2020 12:05 | 0 komentarzy | żet

Sprawdź, do których szkół trafią nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie Nowin.

Festiwal Perspektyw Online - wyniki konkursu "Jak zostać zawodowcem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, konkurs Jak zostać zawodowcem został zorganizowany w ramach adresowanego do ósmoklasistów Festiwalu Perspektyw Online - dwudniowej imprezy promującej szkolnictwo zawodowe, a także lokalny i regionalny rynek pracy.

W konkursie wzięło udział prawie 500 uczniów. Zmierzyli się z pytaniami m.in. o to, czym jest switch (przełącznik), co oznacza skrót CKZiU (centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego), jakiego rodzaju drukarki powstały w "Mechaniku" (3D), ile lat trwa nauka w Liceum Sztuk Plastycznych (5), czym zajmuje się firma Rafamet (produkcja obrabiarek), do ilu krajów eksportują swoje produkty Eko-Okna (35), w jakiej szkole można uzyskać tytuł technika logistyka (Zespół Szkół Ekonomicznych)?

Nagrody indywidualne

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia przyznaliśmy nagrody indywidualne dla uczniów, którzy najszybciej odpowiedzieli na pytania. Zwycięzcy otrzymali bony o wartości kilkuset złotych na zakupy w sklepie RTV (przekażemy je do sekretariatów szkół).

Nagroda dla klasy

Ponadto informujemy, że nagroda dla najaktywniejszej klasy - bon do sklepu ze sprzętem RTV i AGD o wartości 1500 zł - wędruje do klasy 8 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu.

Nagrody dla szkół

W klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu (bon o wartości 2500 zł), kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu (bon o wartości 2000 tys. zł) oraz Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich (bon o wartości 1500 zł).

Na zakończenie dodajmy, że łączna pula nagród w zorganizowanym przez nas konkursie wyniosła 10 tys. zł.


Kto wspiera naszych uczniów i szkoły?

Festiwal Perspektyw jest częścią projektu Nowin pn. InspiratON – Czas na Zawodowców. Wspierają nas: Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, Eko-Okna SA, Rafamet SA, Tokai-Cobex Polska Sp. z o.o., Węglokoks SA., JSW Szkolenie i Górnictwo. Partnerami przedsięwzięcia są również szkoły ponadpodstawowe podlegające pod Powiat Raciborski: CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 "Mechanik", Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Liceum Sztuk Plastycznych.


Zobacz również:

Czytaj podobne