Ubezpieczenie rzeczy osobistych – jaka polisa będzie najlepsza?
Czy wiesz, że w 2019 roku doszło do ponad 100 000 przypadków kradzieży cudzej rzeczy? Utrata portfela, telefonu czy innej osobistej rzeczy może zdarzyć się także Tobie. Wystarczy chwila nieuwagi lub brak zachowania środków ostrożności, aby stracić to, co cenne i bliskie. Jedynym rozwiązaniem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, które zrekompensuje poniesione straty. Dowiedz się więcej.
Towarzystwa ubezpieczeniowe nieustannie analizują potrzeby swoich klientów i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dotkliwa jest utrata rzeczy osobistych. Dlatego w ich ofercie można znaleźć polisę obejmującą ochroną najbardziej osobiste mienie. Nie wiesz, jakie ubezpieczenie wybrać, na co zwracać uwagę i o czym pamiętać? Podpowiadamy!
Rzeczy osobiste – co to jest?
Jesteś zainteresowany ochroną rzeczy osobistych? To doskonałe rozwiązanie na wypadek kradzieży. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną listę produktów, które są objęte ochroną. Najczęściej do rzeczy osobistych zalicza się:
- smartfona, laptopa, aparat i inne urządzenia elektroniczne,
- pieniądze, portfel wraz z dokumentami i bilet komunikacji miejskiej,
- plecak, torebkę, torbę sportową, teczkę.
- klucze do auta i mieszkania,
- biżuterię i zegarki,
- instrumenty muzyczne,
- aparaty słuchowe,
- rower, hulajnogę, wózek dziecięcy i inwalidzki,
- okulary optyczne i przeciwsłoneczne,
- parasol, papierośnica,
- odzież,
- przybory do pisania.
Pamiętaj o tym, żeby dokładnie sprawdzić zapisy umowy przed jej podpisaniem, zwłaszcza jeśli zależy Ci na objęciu ochroną konkretnych rzeczy osobistych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Polisa rzeczy osobistych – gdzie znaleźć?
Rzeczy osobiste mogą zostać objęte ochroną w ramach ubezpieczenia nieruchomości. Wtedy wszystkie akcesoria oraz przedmioty, które znajdują się na terenie mieszkania lub domu zostaną objęte ochroną przed kradzieżą. Taka opcja jest dostępna po wykupieniu rozszerzonego pakietu na ochronę ruchomości domowych.
Jeśli chcesz ubezpieczyć swoje rzeczy osobiste także poza domem, musisz zdecydować się na dodatkową opcję, która chroni na wypadek rabunku rozumianego jako zaboru mienia:
- przez oszustwo lub wyłudzenie osoby po ukończeniu 65. roku życia, małoletniej lub niepełnosprawnej,
- pod groźbą lub przy użyciu siły,
- po doprowadzeniu ofiary do nieprzytomności lub bezbronności,
- przez wykorzystanie siły fizycznej wobec przedmiotu, który był w kontakcie z ofiarą, czyli np. wyrwanie torebki lub telefonu z ręki.
Najlepsza polisa to taka, która chroni Cię w każdym momencie i jest dopasowana do Twojego stylu życia. Jeśli wybierasz się na wakacje, podróżujesz transportem publicznym lub po prostu chcesz czuć się bezpiecznie także poza swoim miejscem zamieszkania, koniecznie rozważ wykupienie polisy rzeczy osobistych. Jednak zwróć uwagę, czy ochrona obejmuje rzeczy pozostawione np. w domku letniskowym. Nie zawsze tak jest.
Ubezpieczenie rzeczy osobistych – jak wybrać najlepszą ofertę?
Chcesz objąć ochroną swoje mienie? Poznaj szczegóły ubezpieczenia mieszkania. Wszystkie informacje znajdziesz w porównywarce polis nieruchomości online. Wystarczy, że uzupełnisz formularz, który znajduje się na stronie i poczekasz, aż system wygeneruje ranking ofert stworzonych tylko dla Ciebie. Twoim zadaniem jest wybrać najatrakcyjniejsze oferty, porównać ich OWU, a następnie wybrać tę najkorzystniejszą.
Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą opcję? Podczas wybierania polisy zwróć uwagę na:
- zakres ochrony,
- limity odszkodowania,
- warianty na pierwsze ryzyko,
- zasięg geograficzny,
- sposób obliczania rekompensaty.
Właściciele zwierząt powinni szczególną uwagę zwrócić na ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego Warta, Generali i Proama. Firmy włączyły małych pupili na listę ruchomości domowych, które są objęte ochroną przed kradzieżą. Natomiast dla rowerzystów atrakcyjną ofertę mają tylko Generali, Proama i PZU. Co ciekawe, wyłącznie Generali oferuje ochronę przed kradzieżą mienia gości, które znajdowało się na terenie posiadłości.
Chroń swoje mienie osobiste wszędzie tam, gdzie jesteś. Nie daj się zaskoczyć i bądź przygotowany na każdą możliwość!
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze