imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

SWD żegna się z Pucharem Polski. Dwa gole Kamczyk [ZDJĘCIA]

11.11.2020 18:46 | 1 komentarz | OlaN, kozz
Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:26

W środowe popołudnie SWD Wodzisław Śląski mierzył się na własnym boisku z ekstraligowym Górnikiem Łęczna w 1/32 finału Pucharu Polski.

Ewelina Kamczyk wyleczyła się już z koronawirusa i w Wodzisławiu strzeliła dwa gole

Przyjezdne z Łęcznej od początku ruszyły do ataku. Pierwszą bramkę dla GKS-u w 22. minucie zdobyła Patricia Hmirova. Cztery minuty później Kinga Seweryn ponownie musiała wyciągać piłkę z siatki po strzale pochodzącej z Krzyżanowic Eweliny Kamczyk. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i wodzisławianki do szatni schodziły przegrywając 0:2.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Mistrz Polski przeważał na boisku i pierwszoligowy zespół SWD musiał się bronić. W 51. minucie drużyna Wojciecha Glenca straciła trzecią bramkę. Na osiem minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla zespołu z Łęcznej zdobyła Ewelina Kamczyk. Wodzisławianki przegrały 0:4 i zakończyły zmagania w Pucharze Polski.

SWD Wodzisław Śląski – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:2)

Bramki: Patricia Hmirova (22.), Ewelina Kamczyk (26., 82.), Nikola Karczewska (51.)

SWD: Seweryn, Dannheising, Kasperska, Błatoń, Skupień, Kaim, Piwowarczyk, Jaszek, Gulec, Szymanowska, Jendrzejczyk. Rezerwowe: Z. Przeciszewska, Kąsek, Psota, Kelner, Nierychło, K. Przeciszewska.

Górnik: Palińska, Zając, Górnicka, Zawadzka, Niedbała, Siwińska, Guściora, Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska. Rezerwowe: Rżany, Ratajczak.