Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Oto Najlepsi Grzybiarze Ziemi Raciborskiej [ZDJĘCIA]

05.10.2020 21:27 | 0 komentarzy | ż

Michał Foremnik, Ewa Gawliczek, Wojciech Czeszek i Zuzanna Gawenda zwyciężyli w zawodach o tytuł Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej.

Oto Najlepsi Grzybiarze Ziemi Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną niedzielę (4.10) w wyniku połączenia sił Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Osiedla Stara Kuźnia i Lasów Państwowych, odbyły się zawody o tytuł Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej.

Tytuł ten w kategorii mężczyzn obronił Michał Foremnik, drugi na podium był Krystian Michalski, a trzecie miejsce zdobył Przemysław Rodak.

Wśród kobiet Najlepszą Grzybiarką okazała się Ewa Gawliczek, tuż za nią uplasowała się Natalia Kuczyńska-Zacharko, a listę zwyciężczyń zamknęła Bożena Domżoł.

Wśród dzieci bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Czeszek, za nim kolejno na podium stanęły Nina Kieś-Wiśniewska i Dominika Chałat. A wśród młodzieży zdecydowanie najlepsza była Zuzanna Gawenda, drugie miejsce powędrowało do Jasminy Banaś, a na trzecim stopniu podium stanął Igor Kieś-Wiśniewski.

Po raz kolejny grzybiarze zbierali również śmieci, walcząc tym samym o miano EKO-Grzybiarza. W tej konkurencji najwięcej kilogramów śmieci przytargała Klaudia Szymańska, a za nią kolejno na podium uplasowali się Adam Mikieta i Gabriela Laube.

Podczas zawodów wybrano również:

- najmłodszego grzybiarza - został nim trzyletni Karol Czeszek

- jajbardziej doświadczonego grzybiarza - była nim Irena Stephani

- znalazcę najokazalszego grzyba, którym okazała się Izabela Mołdawa.

- Po wręczeniu nagród, uczestnicy zawodów tradycyjnie integrowali się przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Odbyła się też konkurencja w rzucaniu jajkiem, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i dostarczyła uczestnikom wielu emocji. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom wydarzenia czyli Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Starej Kuźni oraz Lasom Państwowym za wkład pracy, za zaangażowanie i profesjonalizm, a partnerom i sponsorom - czyli Starostwu Powiatowemu w Raciborzu, firmie CampBox i firmie GrawerSzop, a także panu Adamowi Chromikowi - za okazane serce i nieocenione wsparcie. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za wytrwałość i hart ducha. Do zobaczenia w przyszłym roku - informuje Tomasz Bieliński z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

źródło: OSiR, oprac. ż