Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Tak mali artyści z Krzanowic spędzali wakacje

28.08.2020 06:00 | 0 komentarzy | d

Dzieci należące do kół zainteresowań - „Teatrzyku Niewielkiego” i „Kolędników Morawskich”, działających w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach spotkały się podczas wakacji kilkakrotnie na zajęciach teatralno-wokalno-podróżniczych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzieci spotkały się z instruktorką zdalnie za pośrednictwem komunikatora zoom. Porównywały grę aktorską w spektaklu „Jaś i Małgosia” zagranym w plenerze i na scenie oraz animację lalek i animację przedmiotu. Dostrzegły jak wielką funkcję pełni gra aktorska, przestrzeń teatralna, światło w teatrze, kostiumy teatralne, dźwięk, dekoracja i rekwizyty.

W ubiegłym roku szkolnym niestety w związku ze stanem epidemii wiele przeglądów teatralnych nie odbyło się i niestety nigdzie dzieci z „Teatrzyku Niewielkiego” oraz należące do „Kolędników Morawskich” nie pojechały na przeglądy teatralne. Pieniądze zgromadzone z nagród, występów i kolędowania wpłacone na koncie MOK Krzanowice instruktorka Irena Hlubek postanowiła przeznaczyć na podróże dzieci. I tak pierwsza wycieczka odbyła się 4 sierpnia. Chętne dzieci pojechały do zamków w Mosznej i Kamieniu Śląskim. Kolejną wycieczkę zorganizowano 12 sierpnia. Odbyła się do Rud - pięknego parku, kościoła Matki Bożej Pokornej oraz nie zabrakło przejazdu wąskotorówką. Później odbyło się zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Raciborzu i pobliskiego parku zamkowego. Były także spotkania na lodach w Borucinie. Dzieci otrzymały nagrody na koniec zajęć teatralno-podróżniczych. - Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym – zaznacza dyrektor MOK-u Marian Wasiczek.

źródło: MOK Krzanowice 

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach