Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Doradztwo kredytowe dla osób fizycznych i firm

26.08.2020 14:06 | 0 komentarzy | MK

Kredyt to zobowiązanie finansowe, zwykle o charakterze długoterminowym. Wbrew pozorom jest to bardzo złożony instrument finansowy, jednak poszczególne jego elementy są niezwykle istotne dla potencjalnego klienta. Ze względu na to, że kredyt będzie spłacany przez wiele lat, dobrze jest znać wszelkie jego warunki i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Zarówno osobom fizycznym, jak i firmom pomoże w tym profesjonalny doradca kredytowy.

Doradztwo kredytowe dla osób fizycznych i firm
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest kredyt?

Kredytodawcą może być jedynie bank, natomiast kredytobiorcą może być zarówno fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, jak i firma. Kredyt zaciągany jest na konkretny cel i okres, w jakim będzie trzeba spłacić pożyczoną kwotę. Czas spłaty uzależniony jest przede wszystkim od sumy kredytowej oraz wysokości miesięcznej raty. Poza pożyczoną kwotą kredytobiorca będzie musiał zapłacić bankowi prowizję oraz odsetki. Czasami konieczne będzie doliczenie jeszcze innych kosztów, takich jak na przykład wycena nieruchomości przy kredycie hipotecznym.

W czym pomoże doradca kredytowy?

Wielorakość ofert, a także różne potrzeby kredytobiorców sprawiają, że często nie do końca wiadomo, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Zdarza się bowiem tak, że oferta, która na pierwszy rzut oka wydaje się być idealna, w rzeczywistości zawiera w sobie wiele ukrytych kosztów, przez co staje się niekorzystna. Banki mają przewagę nad swoimi klientami, gdyż to one są odpowiedzialne za skonstruowanie umowy kredytowej, zatem wiedzą, czego mogą wymagać od klienta. Tymczasem kredytobiorca często jest zagubiony w gąszczu prawniczych sentencji i na dobrą sprawę nie wie, czego może się spodziewać po ofercie bankowej. Z pomocą przychodzi doradztwo kredytowe, które jest w stanie rozjaśnić każdą nieścisłość w kontekście zaciągania kredytu. Przede wszystkim doradca kredytowy pomaga wybrać najkorzystniejszą ofertę, porównuje koszty i warunki umowy. Zwraca on uwagę na szczegóły, z istnienia których klienci nawet nie zdają sobie sprawy. Doradztwo kredytowe Warszawa to nie tylko porady w kwestii zaciągnięcia kredytu, ale również realna pomoc w załatwieniu wszystkich formalności czy podpowiedź, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Doradztwo kredytowe dla firm

W firmach bardzo często brakuje osoby, która posiada rzetelną wiedzę na temat kredytów. Księgowa, a nawet dyrektor finansowy mają wiele innych obowiązków, dlatego też analizę sytuacji kredytowej firmy oraz możliwości zaciągnięcia zobowiązania finansowego warto powierzyć doświadczonemu profesjonaliście, jakim jest doradca kredytowy. Pomoże on w przedstawieniu firmy w jak najlepszym świetle, a także podpowie, jak skonstruować taki biznesplan, który przekona bank do sfinansowania projektu inwestycyjnego. Zaciągnięcie kredytu w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej to zbyt poważna sprawa, aby działać na własną rękę. Od możliwości pożyczenia pieniędzy często zależy przyszłość firmy, dlatego też lepiej, gdy kwestiami kredytobrania zajmuje się fachowiec. Wiedza i doświadczenie pozwolą na dobór takiej oferty kredytowej, jaka w danej chwili będzie dla firmy jak najkorzystniejsza.

Materiał zewnętrzny