środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Czy ogród może być smart?

01.04.2021 11:36 | 0 komentarzy | EK

Nowoczesne technologie stają się naszą codziennością. Najlepszym przykładem na to jest chociażby smartfon, bez którego obecnie nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania. Coraz więcej zwolenników zyskują też smart domy czy smart samochody, więc dlaczego nie wykorzystać tych udogodnień także w pielęgnacji naszych ogrodów?

Czy ogród może być smart?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielu z nas obawia się, że inteligentny ogród to skomplikowane systemy i drogie gadżety. Prawda jest taka, że urządzenia smart do ogrodu są już coraz bardziej dostępne, łatwiejsze w montażu i wciąż zyskują na popularności. Sprawia to, że z wygody jaką daje sterowanie ogrodem, może skorzystać praktycznie każdy. Zarządzenie ogrodem wyręcza nas w wielu uciążliwych i czasochłonnych czynnościach, jak np. nawadnianie czy koszenie, a my możemy przeznaczyć ten czas na inne prace ogrodowe, które dla wielu z nas są ogromną przyjemnością.

Wszystko w zasięgu ręki

Takie udogodnienia zapewnia nam Gardena Smart System. Dzięki niemu dosłownie za dotknięciem palca możemy kontrolować nawadnianie, robota koszącego czy też oświetlenie zewnętrzne w naszym ogrodzie. Możemy kontrolować stan maszyn i ustalać ich czas pracy. Pełny system Gardena Smart zawiera w sobie: robota koszącego, sterownik nawadniania, czujnik – smart Sensor, hydrofor elektroniczny, inteligentną baterię oraz wtyczkę wielofunkcyjną – smart Power. Do kontrolowania systemu służy darmowa aplikacja na smartfon. Urządzenia pracują w zasięgu domowego internetu, więc możemy je kontrolować zdalnie. Możemy więc wyjechać nawet na wakacje, a on zaopiekuje się naszym ogrodem. To ogromny postęp, gdyż nigdy nie tracisz połączenia z ogrodem i w razie potrzeby jesteś zawsze w stanie zareagować zdalnie.

Rozwiązanie dla każdego ogrodu

Nie ma dwóch identycznych ogrodów. Niektórzy ograniczają się wyłącznie do trawnika, inni mają też ukwiecone rabaty, wolnostojące doniczki z roślinami czy warzywniaki. Każde z nich wymaga innego poziomu i częstotliwości nawadniania. W takiej sytuacji możemy wybrać system naziemny lub podziemny z jedno lub wielosekcyjnym sterownikiem nawadniania. Naziemny system nawadniania idealnie sprawdza się w sytuacji, jeżeli ma być podlewany konkretny obszar ogrodu. Wystarczy podłączyć do systemu sterowania nawadnianiem GARDENA Micro-Drip-System lub zraszacz przenośny. System ten jest bardzo prosty w obsłudze - podłącza się bezpośrednio do kranu, po czym przepływ wody regulowany jest w pełni automatycznie, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Drugie rozwiązanie jest praktycznie niewidoczne, ponieważ rury zamontowane są pod ziemią. Tego typu sterowanie pozwala podlewać niezależnie różne obszary, takie jak trawnik, skrzynki na patio czy rabaty kwiatowe. W ten sposób każdy z obszarów ogrodu zostanie podlany we właściwym czasie odpowiednią ilością wody.

Inteligentne nawadnianie ogrodu

Optymalne zarządzanie wodą jest gwarantowane przez smart sterownik nawadniania. Dzięki inteligentnej aplikacji i ustalonym opcjom programowania można ustawić system nawadniania w określonych odstępach czasu lub w sesji jednorazowej. Na podstawie wartości pomiarów temperatury powietrza, stopnia nasłonecznienia i wilgotności gleby wyznaczonych przez smart Sensor ustawiane są optymalne parametry sterownika nawadniania w danych warunkach otoczenia. W razie potrzeby można je w dowolnej chwili zmodyfikować z poziomu aplikacji.

Inteligentne nawadnianie ogrodu to również efektywność i ekologia, idąca w parze z maksymalną oszczędnością zużycia wody. Dzięki temu rośliny zawsze otrzymują odpowiednią ilość wody, potrzebną im do zdrowego wzrostu, a mniejsze zużycie wody to niższe koszty.

Inteligentny ogród to nie jest kwestia odwagi. Wystarczy motywacja do wypróbowania tego typu technologi. Dzięki temu sam wybierasz sposób spędzania wolnego czasu, podczas gdy o Twój ogród dba GARDENA smart system. Rezultaty Cię zadziwią!

Centrum Robotów Koszących PROSAT
ul. Wyzwolenia 2
47-450 Krzyżanowice
tel. 601 883 597
kosiarka@kosiarka.pl

Przeczytaj pozostałe artykuły z sekcji:

Materiał zewnętrzny