Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Siedem imprez dożynkowych w Pietrowicach Wielkich

06.03.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

Pietrowicki urząd gminy przedstawił pierwsze informacje o tegorocznych dożynkach. Wiadomo już, kiedy będą świętować mieszkańcy poszczególnych miejscowości.

Siedem imprez dożynkowych w Pietrowicach Wielkich
Oto zeszłoroczna reprezentacja Samborowic na dożynkach gminnych, które wówczas odbyły się w sołectwie Pietrowice Wielkie. Impreza ta miała również wymiar wyjątkowy z uwagi, że było to święto gminno-powiatowe. Wśród przedstawicieli samborowickiej społeczności znalazł się m.in. sołtys Adrian Niewiera (pierwszy z lewej strony) oraz samborowicka radna, a zarazem wiceprzewodnicząca rady Ilona Gawlica (trzecia od lewej, z tyłu).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dożynki są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. To czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Pietrowice Wielkie przedstawiły kalendarz tegorocznych uroczystości w poszczególnych wsiach. Te najważniejsze, czyli gminne odbędą się w tym roku w Samborowicach. Choć wydarzenie współorganizowane jest przez gminę, to wiele zależy od sołectwa. Przed sołtysem Adrianem Niewierą i radą sołecką potężne wyzwanie. To jednak będzie kolejna z wielu ciekawych imprez się tam odbywających. Samborowice słyną m.in. z organizowania obchodów świętomarcińskich czy wodzenia niedźwiedzia. Dożynki gminne zaplanowano na 6 września.

Natomiast maraton dożynkowy w gminie rozpoczną Żerdziny, dożynki odbędą się 16 sierpnia, później Maków (23 sierpnia), Krowiarki i Amandów (29 sierpnia), Pietrowice Wielkie (30 sierpnia), Cyprzanów (30 sierpnia) i Pawłów (20 września).

(mad)