Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Złote gody w Krzanowicach. Świętował były przewodniczący rady miejskiej [ZDJĘCIA]

07.01.2020 14:46 | 0 komentarzy | mad

Tradycyjnie z początkiem stycznia w Krzanowicach odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Świętowano we wtorkowe popołudnie 7 stycznia w Dom Przyjęć „Perła”.

Złote gody w Krzanowicach. Świętował były przewodniczący rady miejskiej [ZDJĘCIA]
Jubilaci świętujący 50 lat po ślubie. Do zdjęcia pozują z kierowniczką USC Gabrielą Augustyn (na zdj. z lewej strony) oraz burmistrzem Andrzejem Strzedullą (z prawej strony)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W ciągu wspólnie przeżytych lat zapewne były chwile radosne, ale też bardziej smutne. Były to też czasy ciężkie, w trakcie których musieliście budować także naszą gminę, nie tylko jej wizerunek, ale także wszystko, co dzisiaj tutaj mamy – mówił do jubilatów burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, składając im najlepsze życzenia z okazji złotych godów.

– To wam zawdzięczamy wychowanie kolejnych pokoleń naszych mieszkańców, którzy wspólnie dbają o dobro gminy – podkreślał włodarz.

–  Mam nadzieję, że przed wami jeszcze mnóstwo takich jubileuszy, jeszcze bardziej okazałych – kontynuował Andrzej Strzedulla. Do życzeń dołączyła również kierownicza urzędu stanu cywilnego Gabriela Augustyn. Następnie jubilaci otrzymali pamiątkowe medale nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz kwiaty.

W uroczystości uczestniczyło pięć z sześciu par świętujących 50 lat po ślubie. Wśród jubilatów znalazł się m.in. Henryk Tumulka, były przewodniczący rady miejskiej Krzanowic.

Oto małżonkowie, którzy odebrali medale z okazji złotych godów:

  • Janina i Alfred Fiksiakowie,
  • Maria i Oswald Horakowie,
  • Paulina i Stanisław Kubisiowie,
  • Aniela i Józef Moslerowie,
  • Sylwia i Henryk Tumulkowie.

Złote gody świętują również: Zofia i Andrzej Orlikowie.

ZOBACZ ZDJĘCIAZłote Gody w Krzanowicach (A.D. 2020).

Szerszą relację z krzanowickich złotych godów zamieścimy w kolejnych „Nowinach Raciborskich”.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Henryk Tumulka

Henryk Tumulka

Były przewodniczący rady miejskiej Krzanowic.