Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Znamy wyniki wyborów w Gliwicach - zwyciężył Adam Neumann

06.01.2020 13:28 | 0 komentarzy | ska

Namaszczony na następcę przez Zygmunta Frankiewicza Adam Neumann zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Gliwic. Wybory ogłoszone zostały po objęciu mandatu senatora przez Frankiewicza. 

Znamy wyniki wyborów w Gliwicach - zwyciężył Adam Neumann
Adam Neumann, fot. Facebook Adam Neumann
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znamy wyniki wyborów w Gliwicach - zwyciężył Adam Neumann

Zygmunt Frankiewicz już w październiku, po swoim zwycięstwie w wyborach do Senatu, wskazał swojego kandydata na następcę, sugerując, że wybór Adama Neumanna będzie gwarancją kontynuacji sukcesów miasta. Adam Neumann do tej pory pełnił funkcję wiceprezydenta Gliwic. Głosowanie na prezydenta przeprowadzono w niedzielę 5 stycznia. Wyniki wyborów w Gliwicach podała już Państwowa Komisja Wyborcza

W głosowaniu oddano 48 561 ważnych głosów. Było czterech kandydatów: Andrzej Gillner (KWW Andrzeja Gillnera Efektywnie dla Gliwic), Kajetan Gornig (KWW Dla Gliwic Kajetan Gornig Dominik Dragon), Janusz Moszyński (KWW Janusza Moszyńskiego) oraz Adam Neumann (KWW Koalicja dla Gliwic Z.Frankiewicza). 

Wyniki:

  • Andrzej Gillner 2622 głosów
  • Kajetan Gornig 8905 głosów
  • Janusz Moszyński 12180 głosów
  • Adam Neumann 24854 głosów

W głosowaniu oddano 223 głosów nieważnych. Wydano 48 780 kart do głosowania, a osób uprawnionych do oddania głosu było 137 323.