Czwartek, 28 listopada 2024

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

28.03.2019 13:12 | 0 komentarzy | MK

Przepisy polskiego prawa jasno określają, jakie firmy mają prawo przyjmować zakłady bukmacherskie. Operatorzy, którzy nie mają licencji, są blokowani. Warto pamiętać, że także sami gracze, wykazujący aktywność w serwisach, mogą zostać ukarani nawet wtedy, gdy są nieświadomi przepisów obowiązującego prawa i tego, że rejestrują się w serwisie niemającym pozwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Które z firm działają w sposób całkowicie legalny i można bezpiecznie zacząć z nich korzystać?

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Czym tak naprawdę są i na czym polegają zakłady bukmacherskie?
  2. Słów parę o przepisach prawnych
  3. Czym różnią się od siebie, legalnie działający w Polsce, bukmacherzy online?

Czym tak naprawdę są i na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie polegają na zawarciu umowy pomiędzy bukmacherem a graczem. Zazwyczaj obstawianie wyników dotyczy dziedzin takich jak mecze piłki nożnej czy wyścigi konne. Należy mieć na uwadze, że typy bukmacherskie składane drogą elektroniczną różnią się nieco od bukmacherów działających w trybie stacjonarnym. Do osiągania sukcesów i wygrywania zakładów potrzeba przede wszystkim dużej wiedzy w określonej dziedzinie. Podczas typowania przyda się również odrobina szczęścia.

Słów parę o przepisach prawnych

Jak wynika z przepisów prawa z 19 listopada 2009 roku, a konkretniej – z ustawy hazardowej – użytkownicy mają pełne prawo obstawiać zakłady bukmacherskie za pośrednictwem serwisów internetowych, jednak jedynie wtedy, gdy firmy, z pośrednictwa których korzystają dysponują licencją na prowadzenie tego rodzaju działalności. W świetle obowiązujących przepisów, aby móc typować, warto wybrać któregoś z siedmiu działających na rynku dostawców. Wśród nich znajdują się takie firmy jak: Totolotek, Forbet, Fortuna, STS, Typiki, LVbet i NobleBet. Ostatnia z firm funkcjonuje w branży bukmacherskiej od stycznia 2019 roku.

Warto mieć na uwadze, że niektóre podmioty zarejestrowane poza granica kraju również można spotkać na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że firmy te działają zgodnie z polskim prawem i mają krajową licencję na prowadzenie tego rodzaju działalności wydanej przez Ministerstwo Finansów. Decydując się na typowanie zakładów u tego typu bukmacherów, trzeba zdawać sobie z tego sprawę.

Czym różnią się od siebie poszczególni, legalnie działający w Polsce, bukmacherzy online?

Podmioty z branży bukmacherskiej działające w pełni legalnie różnią się od siebie przede wszystkim kwotą bonusu powitalnego. Oferty promocyjne dla nowych graczy mogą być bardzo zróżnicowane. Na przykład Fortuna kusi uczestników ofertą w postaci ustanowienia pierwszego kuponu zakładem bez ryzyka. W sytuacji, gdy gracz przegra, bukmacher zwróci mu wkład za kupon do kwoty 100 złotych. Ponadto gracz ma szansę na zdobycie bonusu do kwoty 1000 złotych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, wchodząc na stronę internetową GramGrubo.pl.

Materiał zewnętrzny