Niedziela, 14 sierpnia 2022

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Patrol

Niedoszła samobójczyni chciała wręczyć policjantom zegar

12.02.2019 10:23 | 0 komentarzy | acz

Stróże prawa skierowali do sądu wniosek o ukaranie 42-letniej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, która bezpodstawnie wezwała policyjny patrol. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy, twierdząc, że chce popełnić samobójstwo. Kiedy mundurowi przyjechali pod wskazany adres, kobieta oświadczyła, że wszystko w porządku, a w podziękowaniu za przyjazd policjantów chciała wręczyć stróżom prawa zegar z kukułką.

Niedoszła samobójczyni chciała wręczyć policjantom zegar
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci jastrzębskiego wydziału prewencji interweniowali w sobotę w jednym z mieszkań przy ulicy Turystycznej. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy, twierdząc, że chce popełnić samobójstwo. Kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres kobieta oświadczyła, że nie ma żadnych myśli samobójczych i nie ma żadnego zagrożenia, a w podziękowaniu za przyjazd policjantów chciała wręczyć stróżom prawa zegar z kukułką. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.
(acz)