Z długów można wyjść!
Utrata pracy, poważna choroba bliskiej osoby lub życie ponad stan - to tylko kilka z wielu przyczyn nadmiernego zadłużenia i trudności ze spłatą kredytów. Wielu Polakom wydaje się, że z długów nie da się wyjść, jednak jeżeli wykaże się chęci, można spłacić zaległości finansowe i rozpocząć nowe życie.
Jak wyjść z zadłużenia, czyli Kancelaria Prawa doradza dłużnikom
Do kancelarii prawnych rzadko zgłaszają się dłużnicy, gdyż zwykle wybierają inny sposób, aby poradzić sobie z długami. Najczęściej dłużnicy próbują ukrywać się przed windykatorami oraz komornikami, jednak to w żaden sposób nie poprawia ich położenia. Kancelaria może doradzić skontaktowanie się z wszystkimi wierzycielami lub firmami windykacyjnymi bądź wesprzeć w przeprowadzeniu upadłości konsumenckiej.
Jeżeli dłużnik ma możliwość wyjścia z długów poprzez ich stopniowe spłacanie, adwokat z pewnością zaproponuje pierwsze rozwiązanie. Prawnik może pomóc w rozłożeniu spłaty długów na niższe raty lub w umorzeniu części odsetek. Im szybciej dłużnik zgłosi się do kancelarii prawnej, tym większe szanse, że wierzyciele przystaną na prośby prawników i zgodzą się na zmianę warunków spłaty długów.
W przypadku bardzo wysokiego zadłużenia i braku możliwości jego spłaty, radca prawny lub adwokat będą skłaniać klienta do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać wyłącznie osoby, które zadłużały się, mając możliwość spłaty długów i nie mogą spłacić wierzytelności z powodów niezależnych od nich. Przykładowo, porady prawne online wskazują, że upadłość mogą ogłosić konsumenci, którzy nie mogą spłacić długów z powodu utraty pracy i niemożności znalezienia nowego zatrudnienia. W podobnej sytuacji są dłużnicy, którzy stracili płynność finansową z powodu przewlekłej choroby lub poważnego zachorowania bliskiego członka rodziny (np. dziecka).
Kontakt z wierzycielami to podstawa
Darmowe porady prawne online jednoznacznie wskazują, że wyjście z długów jest łatwiejsze, jeżeli dłużnik pozostaje w stałym kontakcie z wierzycielami i nie unika konfrontacji z nimi. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób negocjować z bankami, warto przeczytać porady prawne za darmo na www.pewny-prawnik.pl. Zwykle wierzycielom zależy, by dłużnik odzyskał stabilność finansową i zaczął terminowo spłacać raty kredytów. Dzięki temu ma się większą szansę na to, że wierzyciele zgodzą się zrezygnować z naliczania karnych odsetek, co zmniejszy kwotę zadłużenia i ułatwi wyjście z długów. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy prawnika, który zajmie się negocjowaniem z bankami.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze