Czwartek, 26 grudnia 2024

imieniny: Szczepana, Dionizego

RSS

Cała Polska może brać z nich przykład, czyli jak to się robi w Rafako i „Mechaniku”

06.06.2017 07:00 | 0 komentarzy | żet

O prestiżowych nagrodach dla Rafako, potrzebie odtwarzania szkolnictwa zawodowego oraz szkoleniu młodych ślusarzy i spawaczy z Anną Zembaty-Łęską, dyrektor departamentu zarządzania personelem Rafako, rozmawia Wojtek Żołneczko.

Cała Polska może brać z nich przykład, czyli jak to się robi w Rafako i „Mechaniku”
Anna Zembaty-Łęska podczas gali wręczenia nagród TOP Pracodawca Województwa Śląskiego. Po prawej młodociani pracownicy Rafako, którzy uczą się w "Mechaniku" oraz Oddziale Szkolenia Zawodowego Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Doświadczenie szkoleniowe Rafako to: 3 770 osób, które zdobyły zawód ślusarza, ślusarza – spawacza lub tokarza, 835 osób, które ukończyły technikum wieczorowe, 682 absolwentów technikum dziennego i 183 osoby, które ukończyły Średnie Studium Zawodowe.

Od nowego roku szkolnego tajniki ślusarstwa i spawania będą poznawać tutaj uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 w Raciborzu (wchodzi w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu”), którzy w procesie rekrutacji wybrali tę placówkę oraz profil ślusarz/spawacz we współpracy z Rafako. Zyskają oni status pracowników młodocianych Rafako i przez kolejne trzy lata wyuczą się zawodu ślusarza/spawacza – poznając przy tym strukturę firmy, odbywając staże w poszczególnych wydziałach i brygadach Rafako. Najlepsi mogą liczyć dodatkowo na stypendium, nagrody roczne oraz rzeczowe, przyznawane w wewnętrznych konkursach (np. spawarka dla zwycięzcy konkursu „Złota przyłbica”).

Po egzaminie zawodowym czeka ich podjęcie decyzji – pracować nadal w Rafako, czy próbować szczęścia w innych firmach. Praktyka pokazuje, że większość młodych absolwentów OSZ Rafako decyduje się kontynuować pracę w Rafako.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych rozpoczął się 19 maja i potrwa do 19 czerwca. W naszym regionie absolwenci gimnazjów wybierają szkołę ponadgimnazjalną oraz profil kształcenia poprzez stronę internetową www.slaskie.edu.com.pl.